BFGoodrich G-Grip All Season 2 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

BFGoodrich G-Grip All Season 2

BFGoodrich
Dostawa gratis

Wyszukaj opony BFGoodrich G-Grip All Season 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.56/6

BFGoodrich G-Grip All Season 2 to model opony całorocznej, który zdobył popularność wśród użytkowników samochodów osobowych dzięki wytrzymałości i przyczepności w nawet bardzo trudnych warunkach. Jednak czym byłaby kontynuacja bez ulepszeń? W nowym modelu postarano się o jeszcze większy komfort jazdy, jak i jej bezpieczeństwo.

BFGoodrich to amerykańska marka, która po latach świetności została przyłączona do koncernu Michelin, gdzie przeżywa drugą młodość. Tworzy opony do samochodów terenowych, osobowych, a nawet i ciężarowych, które zwykle wpisują się w klasę średnią, jednocześnie rywalizując z modelami z wyższej półki. Nie inaczej ma się to z modelem G-Grip All Season 2.

Na początku warto powiedzieć o tym, że model G-Grip All Season 2 ma większą powierzchnię stykającą się z nawierzchnią, jeśli porówna się ją do poprzedniej wersji. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększoną przyczepność, a ona z kolei jest przyczynkiem do krótszej drogi hamowania - firmie BFGoodrich udało się ją skrócić o 3,5 metra na powierzchni suchej w stosunku do poprzedniego modelu.

Postanowiono pozostać przy bieżniku kierunkowym z rowkami w kształcie litery V, choć zmieniono z lekka kanały rynnowe odprowadzające wodę. Sprawiło to, że aquaplaning zmniejszył się w tym modelu o 4 do 8%, co zmniejszyło też drogę hamowania w mokrych warunkach o około 1,6 metra.

Biorąc pod uwagę usprawnienia opony, która już wcześniej cieszyła się świetnymi opiniami, BFGoodrich G-Grip All Season 2 jest modelem szczególnie polecanym, co potwierdzają testy. Patrząc na parametry techniczne, warto docenić bardzo wysoki indeks prędkości, który wynosi aż 240 km/h. Równie pozytywnie przedstawia się indeks nośności - wynosi 670 kg.

Testy opony BFGoodrich G-Grip All Season 2

  • Test Auto Bild w rozmiarze 205/55 R16 - opona G-Grip All Season 2 otrzymała notę dobrą (2020 r.);
  • Test Auto Zeitung w rozmiarze 205/55 R16 - opona G-Grip All Season 2 zajęła 3 miejsce w rankingu (2017 r.);
  • Test Auto Bild w rozmiarze 205/55 R16 - opona G-Grip All Season 2 otrzymała notę dobrą (2017 r.).

Dostępne rozmiary opon BFGoodrich G-Grip All Season 2

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.