BFGoodrich G-Grip SUV

BFGoodrich
Dostawa gratis

Wyszukaj opony BFGoodrich G-Grip SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

BFGoodrich G-Grip SUV to ogumienie letnie przeznaczone do pojazdów SUV oraz samochodów z napędem 4x4, które są przystosowane do jazdy na felgach o średnicy od 16 do 18 cali. Są to opony klasy średniej, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zastosowane w nich rozwiązania technologiczne przekładają się na komfortową oraz bezpieczną jazdę.

Opona BFGoodrich G-Grip SUV charakteryzuje się kierunkowym wzorem bieżnika, który efektywnie odprowadza wodę spod powierzchni opony w czasie jazdy w silnym deszczu lub po wjechaniu w głęboką kałużę.

Rowki tego bieżnika zostały rozmieszczone tak, aby zbierać wodę i usuwać ją na boki, poza oponę. Taka technologia wpływa korzystnie na zmniejszenie ryzyka poślizgu na poduszce wodnej, czyli tak zwanego aquaplaningu, który może doprowadzić do nagłej utraty kontroli nad samochodem.

Nowoczesne rozwiązania wykorzystane w oponach BFGoodrich G-Grip SUV przekładają się również na stabilną jazdę po suchym podłożu. Mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji tego ogumienia jest elastyczna i zapewnia optymalną powierzchnię styku opony z podłożem.

Przekłada się to na wysoki stopień przyczepności. Masywna centralna część, wraz z solidnymi barkami odpowiada za zapewnienie stabilnego toru jazdy zarówno na prostych trasach, jak również podczas pokonywania łagodnych i ostrych zakrętów. Bardzo istotna jest sieć lameli, czyli drobnych nacięć, które zwiększają stabilność i skracają drogę hamowania.

Warto też dodać, że mieszanka gumowa opon BFGoodrich G-Grip SUV charakteryzuje się zoptymalizowaną odpornością na uszkodzenia oraz ścieranie. Bieżnik zużywa się powoli i równomiernie. Dzięki temu opona zachowuje swoje doskonałe parametry oraz zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy przez cały okres swojej żywotności.

Testy opony letniej BFGoodrich G-Grip SUV

  • Test ADAC w rozmiarze 215/65 R16, opona letnia BFGoodrich G-Grip SUV otrzymała notę zadowalającą (2017 r.);

  • Test TCS w rozmiarze 215/65 R16, opona letnia BFGoodrich G-Grip SUV została polecana (2017 r.).

Dostępne rozmiary opon BFGoodrich G-Grip SUV

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.