Opony Cooper

Cooper
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Cooper

Szerokość

Profil

Średnica

Czy warto kupić opony Cooper?

Producent opon Cooper miał swoje początki na terenach Ameryki Północnej. Stany Zjednoczone są regionem poddającym ogumienie trudnym próbom. Duże odległości między miastami oraz zróżnicowane warunki drogowe i klimatyczne sprawiają, że dobrej jakości opony są tam na wagę złota.

Opony marki Cooper zyskują coraz większą popularność wśród kierowców w Europie, jak i na całym świecie. Wybierając ogumienie do swojego samochodu, warto zwrócić się w stronę producenta opon Cooper, który z trudnymi, amerykańskimi warunkami drogowymi musi mierzyć się na co dzień.

Dzięki temu kierowca może uzyskać pewność, że opony Cooper zapewnią mu bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy na każdej nawierzchni.

Opony Cooper historia producenta

Historia producenta opon sięga 1914 roku, w którym John F. Schaefer i Claude E. Hart założyli firmę w Akron, na terenie stanu Ohio. Warto wspomnieć, że ten region słynie dziś na całym świecie jako zagłębie oponiarskie w Stanach Zjednoczonych.

W 1926 Ira J. Cooper opracował tak zwane „Cooper Creed”, w którym zawarte były idee dotyczące produkcji opon Cooper. Wizja amerykańskiej marki, opierała się na dostarczaniu dobrej jakości ogumienia, dobrym interesie i uczciwym zysku. Dzięki temu już w pierwszych latach działalności, firma oponiarska Cooper bardzo się rozwinęła, osiągając sukces w Stanach Zjednoczonych.

Jako ciekawostkę warto tu wspomnieć, że gdy USA przystąpiło do II Wojny Światowej, firma Cooper zajęła się produkcją nie tylko opon do samochodów wojskowych. Produkowała też między innymi pontony i kamizelki ratunkowe.

Amerykańska firma przez długi czas była znana tylko na zachodzie. Przejęcie brytyjskiej firmy Avon Rubber pod koniec lat 90. sprawiło, że Cooper opony rozpoczęły ekspansję na światowy rynek oponiarski.

Dziś producent opon Cooper zatrudnia około 20 tysięcy pracowników w ponad 60 placówkach rozlokowanych na całym świecie. Jest to druga co do wielkości sprzedaży, niezależna od wielkich koncernów opon, amerykańska firma.

Cooper opony czy są bezpieczne?

Najwyższym priorytetem w produkcji opon Cooper jest bezpieczeństwo na drodze, szczególnie wśród młodych kierowców. Amerykańska firma aktywnie angażuje się w akcje społeczne dotyczące bezpieczeństwa drogowego.

Aby wspierać bezpieczną jazdę, amerykański producent podjął inicjatywę „Tread Wisely”. Ściśle współpracując z krajowymi organizacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo młodzieży, Cooper edukuje ludzi w wieku 15-25 lat w zakresie samochodów, bezpiecznej jazdy i eksploatacji opon Cooper. W programie wzięło udział ponad 200 pracowników Cooper, którzy prowadzili wśród młodych zajęcia na temat bezpiecznej jazdy.

Dla kogo są opony Cooper

Ogumienie Cooper przypisywane jest do klasy średniej. Oznacza to, że są wykonane z dobrej mieszanki gumowej, a twórcy dbają by opona Cooper zapewniała dobre parametry i trwałość.

Zaletą ogumienia amerykańskiej firmy z pewnością jest atrakcyjna cena. Dzięki zastosowaniu stalowych kordów na opasaniu, opony Cooper mają nie tylko lepsze parametry jezdne, ale też zmniejszone zużycie paliwa. Opony Cooper są więc polecane dla kierowców chcących ograniczyć koszty jazdy samochodem.

Marka Cooper zapewnia szeroki wybór opon letnich, zimowych i całorocznych na każdy rozmiar. W ofercie Cooper znajduje się ogumienie do samochodów osobowych, terenowych, 4x4 i SUV-ów z serią modeli opon Cooper Discoverer na czele.

Jeśli poszukujesz opon, które mogą zapewnić bezpieczeństwo oraz przyjemną i niedrogą jazdę, trafiłeś we właściwe miejsce! Wybierz opony Cooper i dopasuj je do swojego samochodu.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.