Cooper Discoverer A/T 3 Sport | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Cooper Discoverer A/T 3 Sport

Cooper
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Cooper Discoverer A/T 3 Sport

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 2 lata
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.18/6

Cooper Discoverer A/T 3 Sport to opona całoroczna, która jest przeznaczona do SUV-ów i pickupów, które są używane na drogach i w terenie w proporcji 60/40. Charakteryzuje się wysokimi osiągami na mokrych i suchych nawierzchniach, trwałością, komfortem akustycznym, niezawodnym prowadzeniem i lepszymi osiągami na wszystkich nieutwardzonych nawierzchniach.

Opona posiada dość agresywny wzór bieżnika. Tworzy go pięć podłużnych żeber składających się z wysokich, małych bloków. W rezultacie otrzymujemy powierzchnię styku z podłożem z dużą liczbą rowków, które po zmieszaniu jeszcze bardziej zwiększają trakcję na wszystkich nawierzchniach, stabilność kierunkową i precyzję kierowania.

Ponadto, konstrukcja ta charakteryzuje się bardzo równomiernym rozkładem obciążeń zewnętrznych na powierzchni styku, co znacznie wydłuża okres eksploatacji bieżnika.

Centralna część bieżnika charakteryzuje się ułożeniem bloków w pary. Ponieważ zgrupowane elementy są skierowane wzdłuż bieżnika, takie rozwiązanie znacznie poprawia stabilność przyczepności podczas jazdy z dużą prędkością. Kolejną ważną zaletą jest zwiększona szybkość i dokładność reakcji na działania kierowcy.

Wzdłużne rzędy bloków oddzielone są od siebie rowkami odwadniającymi. Elementy te spełniają kilka funkcji. Jeszcze lepiej zapobiegają one zjawisku aquaplaningu, umożliwiając szybkie odprowadzanie wody z powierzchni styku opony z nawierzchnią.

Dodatkową funkcjonalność rowków odwadniających zapewnia ich zaokrąglony kształt i znaczna szerokość. Taka konstrukcja zapobiega wbijaniu się kamieni w bieżnik, co zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia. Zdolność ta jest wzmocniona przez rowkowaną powierzchnię części ścian bocznych bloku.

Zalety opony Cooper Discoverer A/T 3 Sport

  • Przeznaczona do samochodów terenowych i pickupów, które są używane na autostradzie i w terenie w proporcji 40/60;

  • wzór bieżnika zapewnia wysokie osiągi na wszystkich nawierzchniach;

  • podwójne bloki zwiększają stabilność przy dużych prędkościach, poprawiając reakcję układu kierowniczego;

  • wzdłużne rowki drenażowe zapobiegają aquaplaningowi i blokowaniu kamieni w bieżniku.

Dostępne rozmiary opon Cooper Discoverer A/T 3 Sport

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.