Opony General

General
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony General

Szerokość

Profil

Średnica

Dla kogo są opony marki General Tire?

Marka opon General Tire wyspecjalizowała się w produkcji opon klasy średniej. Opony tej klasy dedykowane są dla kierowców, którzy poszukują nowoczesnego ogumienia o dobrych parametrach, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Warto tu wspomnieć, że General Tire jest marką, w którą inwestuje jeden z liderów branży oponiarskiej. Produkcja ogumienia General odbywa się pod skrzydłami koncernu Continental, aktualnie czwartego co do wielkości producenta opon na świecie.

Mimo amerykańskich korzeni, marka General Tire jest bardzo polecana dla kierowców europejskich, a w tym także polskich.

Dzięki wsparciu technologicznemu i dystrybucyjnemu oponiarskiego giganta, marka opon General szybko stworzyła opony dobrze przygotowane do jazdy na naszych drogach.

Oferta opon amerykańskiego producenta General jest skierowana do bardzo szerokiego grona kierowców.

Pod znakiem General Tire produkowane są opony przeznaczone do szerokiej gamy samochodów osobowych, aut o większej mocy (SUV-y, 4x4), a także pojazdów ciężarowych i przemysłowych.

Bogata oferta modeli opon, amerykański rodowód i wieloletnie doświadczenie w branży sprawią, że opony General z pewnością dobrze trafią w gust wielu kierowców!

Historia producenta opon General

Początki amerykańskiego producenta General Tire przypadają już na początkowe lata XX wieku. Założycielami marki byli William F. O’Neil oraz Winfred E. Fous.

Spółka General Tire and Rubber Company została założona 26 września 1915 roku w amerykańskiej miejscowości Akron. Warto tu wspomnieć, że Akron w stanie Ohio do dziś uchodzi za światowe zagłębie branży oponiarskiej.

Już w 1918 roku zadebiutowały opony General do samochodów ciężarowych o nazwie General Jumbo, które stały się bestsellerem. 8 lat później firma General Tire zaprezentowała opony niskociśnieniowe General Ballon Jumbo.

Opony General bardzo szybko zdobyły popularność na kontynencie amerykańskim, a sama marka General Tire stała się jednym z liderów innowacji.

Pracownicy i inżynierowie marki General wsławili się między innymi wynalezieniem kauczuku modyfikowanego olejem, stworzeniem kleju do kordu czy nawet stworzeniem i opracowaniem maszyny do produkcji opon radialnych!

Prawdziwy rozkwit General Tire nastąpił w latach 30., XX wieku. Firma rozpoczęła ekspansję produkcji opon poza granice USA, otwierając pierwszą filię w Meksyku. Dzięki temu, opony General stawały się coraz popularniejsze.

W 1959 roku amerykański producent opon otworzył tor testowy w Uvalde w Teksasie, który na swoje czasy był jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technicznie na świecie.

Potencjał, jaki posiadały opony General dostrzegali również liderzy w branży ogumienia. W 1987 roku, amerykańska marka trafiła do rodziny producentów koncernu Continental. Dzięki temu, oponiarski gigant mógł lepiej dotrzeć na rynek amerykański.

Dla marki oznaczało to znacznie ulepszone wsparcie w dystrybucji i nowe technologie produkcyjne, które umożliwiły amerykańskiemu producentowi otwarcie się na Europę oraz cały świat.

W następnych latach, opony General stopniowo zyskiwały coraz większe uznanie dużego grona kierowców na naszym kontynencie.

Ciekawostka opony sportowe General

Fabryka opon General w Waco w Teksasie została otwarta w 1944 roku. W tamtym czasie uchodziła za najnowocześniejszą na świecie linię produkcyjną opon.

Opony z logiem General Tire zostały docenione przez fanów sportów motorowych i zawodowych kierowców. General od 2019 roku jest oficjalnym partnerem i dostawcą opon dla NWES.

Amerykański producent posiada wieloletnie doświadczenie na torach wyścigowych, które wciąż konsekwentnie rozwija. Opony sportowe General produkowane w Indianie w USA, przygotowywane są specjalnie z myślą o wyścigach NASCAR.

Ciekawostką jest fakt, że nie każde opony mogą spełnić wysokie wymagania przepisów NWES. Opony sportowe General muszą zapewniać wysokie osiągi i być bardzo wytrzymałe. Ważne jest to dlatego, że kierowcy mogą używać tylko jednego kompletu opon w pełnym wyścigu i kwalifikacjach.

Doświadczenie producenta i popularność opon sportowych General jest kolejną z wielu rekomendacji przemawiających za jakością ogumienia z logiem General Tire.

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.