General Altimax Sport

General
Dostawa gratis

Wyszukaj opony General Altimax Sport

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

General Altimax Sport to w głównej mierze opona letnia do samochodów osobowych. Produkt ten stanowi pewnego rodzaju kompromis pomiędzy modelami budżetowymi, a produktami klasy średniej. Pomimo swojej przystępnej ceny, prezentowane ogumienie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami wpływającymi korzystnie na dynamikę, komfort i bezpieczeństwo jazdy w sezonie letnim. Opisywany model ogumienia nadaje się do montażu w pojazdach, które są przystosowane do użytkowania felg o rozmiarze od 14 do 20 cali.

Bardzo ważną cechą wspomnianych opon jest fakt, że nadają się również do użytkowania w sezonie zimowym. Producent zadbał o wiele istotnych technologii, które wpływają dobrze na żywotność, przyczepność, krótką drogę hamowania oraz wiele innych cech docenianych przez kierowców, którym zależy na wygodnej, dynamicznej i bezpiecznej jeździe.

Profesjonalnie opracowany wzór bieżnika opon General Altimax Sport zapewnia bardzo dobrą trakcję oraz krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni, ale również na śniegu. Nie należy zapominać o specjalnej sieci rowków i kanałów, które odprowadzają wodę i błoto spod powierzchni opony.

To właśnie dzięki tym elementom pojazd charakteryzuje się znacznie mniejszym ryzykiem wpadnięcia w poślizg (tzw. aquaplaning). Na podstawie tych parametrów można zauważyć, że opony General Altimax Sport nadają się do bezpiecznego użytkowania w praktycznie każdych warunkach pogodowych i drogowych.

Dzięki asymetrycznemu bieżnikowi, zewnętrzna część ogumienia poprawia stabilność na suchej drodze i zakrętach, a wewnętrzna odpowiada za odprowadzanie nadmiaru wody, poprawiając parametry w deszczu i na mokrej nawierzchni.

Model General Altimax Sport został zbudowany na bazie innowacyjnej mieszanki gumowej. Zawiera ona komponenty wysokiej jakości, które dostosowują elastyczność opony do aktualnie panujących temperatur. Dzięki temu produkt zawsze utrzymuje bardzo dobrą powierzchnię styku z podłożem, a to przekłada się na doskonałą przyczepność i krótką drogę hamowania. Materiał ten zużywa się równomiernie i powoli, wpływając korzystnie na parametry i żywotność opony.

Popularne rozmiary opon General Altimax Sport

Dostępne rozmiary opon General Altimax Sport

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.