General Grabber AT3

General
Dostawa gratis

Wyszukaj opony General Grabber AT3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Kluczową cechą opony General Grabber AT3 jest to, że została ona opracowana z myślą o klientach z Ameryki Północnej, którzy posiadają nie tylko duże samochody typu SUV, ale również pick-upy. Jednocześnie model ten wyróżnia się wszechstronnością zastosowań.

Producent odnosi ją do kategorii All Terrain, a jej oznaczenie zawiera kombinację liter i znaków M+S, co oznacza, że opona może być używana również na drogach zimowych.

W konstrukcji bieżnika opony zastosowano technologię TRACGEN. Istotą tego rozwiązania jest zapewnienie maksymalnych właściwości trakcyjnych na każdej nawierzchni.

Aby to osiągnąć, stosuje się różne elementy bieżnika, z których wiele na pierwszy rzut oka może wydawać się niepozornych i nieistotnych. Jednym z nich są specjalne wypukłości na powierzchni rowków odpływowych.

Gdy stykają się one z nawierzchnią drogi o niskiej nośności, zapewniają dodatkową trakcję. Z kolei otwarta konstrukcja barku opony dodatkowo zwiększa przyczepność, głównie dzięki zdolności bieżnika do oczyszczania się z błota. Bloki w tej części bieżnika pełnią funkcję spulchniaczy.

Opona ta, będąca częścią nowej gamy modeli off-roadowych, również została opracowana z wykorzystaniem technologii DURAGEN. Ten zestaw rozwiązań ma na celu poprawę kilku ważnych cech wydajnościowych. W szczególności posiada wzmocniony korpus składający się z 3-warstwowej linki stalowej.

Ten element konstrukcji chroni ją przed uderzeniami. Wzmocnione zostało również usztywnienie bez znacznego zwiększenia masy opony. Stalowe podłoże jest strukturalnie bardzo sztywne i odporne na odkształcenia.

Dzięki temu rozkład obciążeń zewnętrznych na powierzchni styku jest bardziej równomierny, co z kolei ma pozytywny wpływ zarówno na przyczepność, jak i na żywotność opony.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element technologii DURAGEN, a mianowicie na mieszankę gumową. Mieszanka ta jest starannie dobrana, aby zapewnić odporność na zużycie, przebicia i przecięcia bieżnika opony.

General Grabber AT3 stosuje technologię Comfort Balance. Jest to rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie komfortu jazdy i komfortu akustycznego. Istota tej technologii polega na optymalnym rozmieszczeniu bloków bieżnika, ich kształtach i rozmiarach.

Wszystkie te parametry zostały połączone w taki sposób, aby zapewnić niezawodne i przewidywalne zachowanie opony w każdych warunkach oraz zredukować hałas i wibracje.

Dostępne rozmiary opon General Grabber AT3

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.