Opony Federal

Federal
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Federal

Szerokość

Profil

Średnica

Historia producenta opon Federal

Początki marki Federal Tire sięgają 1954 roku. W miejscowości Zhongli została założona firma Tayfeng Rubber Industries. Ojcem założycielem marki opon był Ma Chi San. Po 33 latach produkcji opon, w 1987 roku, nazwa marki opon została zmieniona na Federal Corporation, którą znamy do dziś.

Marka Federal, mimo stosunkowo krótkiej działalności, ma w swoim portfolio współpracę ze światowymi liderami rynku oponiarskiego. Warto tutaj wymienić lata 1960-1979, w których Federal podjął współpracę z koncernem opon Bridgestone. Dzięki niej, opony Federal zyskały mocne zaplecze technologiczne oraz większe możliwości produkcyjne.

W latach 80., opony produkcji Federal trafiły do Europy i Australii. Zaowocowało to dużym wzrostem popularności ogumienia tajwańskiego producenta, który utrzymuje się aż do dzisiaj. W latach 1981-2000 marka Federal zaczęła współpracować z koncernem Sumitomo (należącym do Dunlop Tire Japan).

Po roku 2000, tajwańska firma sama produkuje opony Federal. Doświadczenie uzyskane przez współpracę ze światowymi liderami przełożyło się na wysoką jakoś produkowanych opon Federal. Ogumienie zyskało wiele pozytywnych opinii na całym świecie i zostało docenione jako solidne i zaawansowane technologicznie.

Opony Federal pochodzenie

Firma Federal pochodzi z Azji i jest aktualnie najbardziej znanym producentem opon z Tajwanu. Marka stworzyła szeroką sieć dystrybutorów opon Federal na całym świecie i aktualnie posiada swoich przedstawicieli w 121 krajach.

Opony Federal produkowane są w dwóch fabrykach. Jedna linia produkcyjna znajduje się w Jhongli na Tajwanie, a druga w Nanchang w Chinach.

Dystrybucją ogumienia na terenie Tajwanu zajmuje się spółka Federex Marketing Corporation i dzięki niej opony Federal docierają do każdego zakątka wyspy.

Federal opony czy warto kupić?

Doświadczenie w produkowaniu opon, tajwańska marka zdobywała w sportach motorowych. Federal aktywnie promuje sporty i wyścigi samochodowe do dziś.

Zalety ogumienia produkowanego przez Federal są szczególnie doceniane wśród miłośników driftu. Opony chwalone są głównie za niezawodność i dobrą wydajność na torach w niskiej cenie.

Za wyborem opon Federal przemawia też solidność i stabilność firmy. Tajwański producent opon szczyci się doskonałym modelem zarządzania. Firma przez ostatnie dekady ani razu nie generowała strat i w całej swojej historii nie musiała brać pożyczek.

Federal opony dla kogo są?

Opony Federal są bardzo dobrym wyborem, dedykowanym dla kierowców, którzy poszukują solidnego i taniego ogumienia do swojego samochodu. W ofercie Federal znajduje się szerokie spektrum opon do samochodów osobowych, terenowych, a nawet SUV-ów i aut 4x4.

Marka Federal wciąż rozwija ofertę swoich opon, które sprawdzą się do samochodów o większej mocy, o czym świadczą pozytywne opinie na temat linii opon SUV oraz UHP (Ultra High Performance). Te ostatnie zostały docenione przez wielu miłośników driftu. Opony Federal sprawdzą się więc także wśród posiadaczy aut o większej mocy z bardziej agresywnym stylem jazdy.

Duży wybór modeli opon zimowych i letnich na każdy rozmiar gwarantuje dobranie odpowiedniego ogumienia do każdych potrzeb. Już teraz wybierz tanie ogumienie firmy Federal!

Najwyżej oceniane opony Federal

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.