Federal Couragia F/X | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Federal Couragia F/X

Federal
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Federal Couragia F/X

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 2 lata
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.00/6

Federal Couragia F/X to opona klasy budżetowej, która została zaprojektowana z myślą o samochodach terenowych z napędem na 4 koła oraz o pojazdach sportowo-użytkowych typu SUV. Produkt ten jest dostępny w wielu rozmiarach przystosowanych do felg o średnicy od 17 do 22 cali.

Jest to produkt klasy budżetowej, który spełnia wymagania użytkowników poszukujących opon charakteryzujących się najniższą możliwą ceną, ale utrzymujących przyzwoity poziom jakości. Prezentowany model spełnia te wymagania zapewniając zoptymalizowane parametry jezdne w mieście, dalszej trasie oraz terenie o umiarkowanym stopniu trudności. Rozwiązanie to jest optymalne dla kierowców, którzy wolą spokojną jazdę.

Producenci zadbali o odpowiednie wzmocnienie opon Federal Couragia F/X. Dzięki temu są one przystosowane do potrzeb pojazdów SUV i do jazdy w terenie. Produkt umożliwia komfortową i bezpieczną jazdę w zróżnicowanych warunkach drogowych oraz pogodowych charakterystycznych dla sezonu letniego w naszym kraju. Nawet w przypadku dużych obciążeń, opona nie odkształca się i nie ulega uszkodzeniu.

Asymetryczny wzór bieżnika opony Federal Couragia F/X jest bardzo funkcjonalny. Jego zewnętrzna część zapewnia bardzo dobre osiągi na suchej drodze oraz stabilne i bezpieczne pokonywanie zakrętów. Co więcej, bieżnik ten jest przystosowany do zapewniania krótkiej drogi hamowania na różnych nawierzchniach i w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych.

Wewnętrzna część asymetrycznego bieżnika opony Federal Couragia F/X jest wyposażona w specjalne rowki i kanały o dużej szerokości. Elementy te bardzo efektywnie odprowadzają wodę spod opony. W ten sposób znacznie zmniejszają możliwość poślizgu na poduszce wodnej. Jest to tak zwane zjawisko aquaplaningu, które może doprowadzić do niebezpiecznej utraty przyczepności.

Bardzo ważnym elementem jest również centralne żebro, które odpowiada za lepsze rozpędzanie się pojazdu, poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Nie bez znaczenia jest zoptymalizowana mieszanka gumowa wpływająca korzystnie na elastyczność i żywotność opony.

Dostępne rozmiary opon Federal Couragia F/X

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.