Federal Formoza AZ01 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Federal Formoza AZ01

Federal
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Federal Formoza AZ01

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 2 lata
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Federal Formoza AZ01 to letnie ogumienie przeznaczone do aut osobowych. Model ten został odpowiednio przystosowany do użytku w sezonie letnim. Dzięki zamontowaniu takiego ogumienia, użytkownik może się cieszyć generowaniem bardzo dobrych osiągów oraz wysokim poziomem komfortu i bezpieczeństwa zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Innymi słowy, inżynierowie firmy Federal zadbali o przystosowanie tej opony do praktycznie każdych warunków drogowych i pogodowych, jakie mogą występować w sezonie letnim w Polsce.

W opisywanym produkcie wykorzystano bieżnik o konstrukcji asymetrycznej. Jego zewnętrzna część odpowiada za stabilne i bezpieczne pokonywanie zakrętów, nawet z dużą prędkością. Elementy te są również ważne dla zachowania jak najlepszej stabilności, sterowności oraz krótkiej drogi hamowania.

Wewnętrzna część bieżnika składa się ze specjalnych kanałów, które odpowiadają za minimalizowanie ryzyka aquaplaningu poprzez efektywne odprowadzanie wody spod powierzchni ogumienia. Konstrukcja taka ma więc istotny wpływ na zachowanie optymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Optymalnie uformowane bloków oraz wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na znaczne zmniejszenie drgań oraz hałasu emitowanego przez pracującą oponę. Przekłada się to na wysoki poziom komfortu i przyjemności płynącej z jazdy.

Nie bez znaczenia jest optymalne rozłożenie nacisków na całej powierzchni opony. Dzięki temu bieżnik zużywa się równo i powoli, więc ogumienie zachowuje swoje optymalne parametry przez cały okres swojej żywotności. Oznacza to, że nawet pod koniec eksploatacji są tak samo wydajne i niezawodne jak na początku, gdy były nowe.

Bardzo ważną zaletą opisywanego ogumienia jest jego zoptymalizowana mieszanka gumowa. Bazuje ona na komponentach, które dostosowują sztywność i elastyczność do aktualnych warunków pogodowych oraz letnich temperatur. Dzięki temu powierzchnia nacisku opony na podłoże jest zawsze optymalna, a to gwarantuje wysoką przyczepność, stabilność prowadzenia oraz krótką drogę hamowania.

Dostępne rozmiary opon Federal Formoza AZ01

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.