Federal Evoluzion ST-1 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Federal Evoluzion ST-1

Federal
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Federal Evoluzion ST-1

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 2 lata
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Federal Evoluzion ST-1 to opona letnia do samochodów osobowych wyposażonych w felgi o rozmiarze od 16 do 20 cali. Pomimo przynależności do klasy ekonomicznej i bardzo niskiej ceny, prezentowany produkt jest w stanie zapewnić optymalne właściwości jezdne w różnorodnych warunkach drogowych i pogodowych w sezonie letnim. Model ten zapewnia bezpieczną i komfortową jazdę po suchej drodze oraz w czasie intensywnych opadów deszczu lub bezpośrednio po nich, gdy nawierzchnia jest mokra.

Opisywany wyrób spełnia przede wszystkim wymagania osób, które preferują spokojną jazdę miejską oraz na dalszych trasach. Opony te nadają się do montażu w samochodach miejskich, kompaktowych oraz autach klasy średniej z silnikami o niewielkiej mocy.

Oczywiście producent zadbał o wykorzystanie różnych rozwiązań i technologii, które sprawiają, że opony Federal Evoluzion ST-1 zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy latem. Efektem tych starań są liczne pozytywne rekomendacje uzyskane od zadowolonych użytkowników.

Bieżnik modelu Federal Evoluzion ST-1 charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją. Obejmuje ona elementy mające na celu poprawę przyczepności, stabilności i sterowności na zakrętach oraz prostej drodze, gdy nawierzchnia jest sucha. Nie należy też zapominać o sieci rowków i nacięć, które odpowiadają za efektywne odprowadzanie wody i błota spod czoła opony.

Takie rozwiązanie technologiczne przekłada się na skuteczniejszą ochronę przed poślizgiem na poduszce wodnej (np. po wjechaniu w głęboką kałużę), czyli przed zjawiskiem aquaplaningu powodującego nagłą utratę przyczepności. Solidny bieżnik opony Federal Evoluzion ST-1 wpływa również korzystnie na skrócenie drogi hamowania w każdych warunkach.

Mieszanka gumowa, wykorzystana do wyprodukowania opon Federal Evoluzion ST-1, charakteryzuje się optymalną elastycznością niezależnie od pogody i temperatury.

Testy opony letniej Federal Evoluzion ST-1

  • Test Teknikens w rozmiarze 225/50 R17, opona letnia Federal Evoluzion ST-1 otrzymała notę zadowalającą (2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Federal Evoluzion ST-1

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.