Opony Petlas | Darmowa dostawa | Opinie | 24opony

Opony Petlas

Petlas
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

5.06/6

Wyszukaj opony Petlas

Szerokość

Profil

Średnica

Czy warto kupić opony Petlas?

Opony tureckiej marki, mimo wojskowego rodowodu, dedykowane są do niemal każdego rodzaju pojazdów. Decydując się na Petlas, każdy kierowca znajdzie produkty warte uwagi i zakupu. 

W ofercie Petlas znajdziesz opony na każdy sezon do wszelkiego rodzaju samochodów osobowych, aut z napędem 4x4, a nawet wyższej klasy SUV-ów. Petlas zapewnia szeroką ofertę dla właścicieli bardziej wyspecjalizowanych pojazdów, takich jak auta dostawcze, ciężarowe czy rolnicze. 

Warto wspomnieć, że firma Petlas produkuje ogumienie w duchu zasad odpowiedzialności społecznej i dobrej etyki pracy. Marka przez produkcję ogumienia i swoją działalność chce wywierać coraz lepszy wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale też społeczeństwo. 

Petlas to przede wszystkim świadoma społecznie marka, dążąca do produkcji wysokiej jakości opon, które docierają do użytkowników niemal każdego rodzaju pojazdu. Wspólnym mianownikiem wszystkich opon Petlas jest korzystna cena, pozostająca w dobrym stosunku do jakości produktów. 

Historia producenta opon Petlas

Bezpośrednim powodem powstania firmy opon Petlas było embargo nałożone na Turcję w 1974 roku, z powodu inwazji na Cypr. Powstając w 1976 roku, jako narodowe przedsiębiorstwo, marka Petlas miała produkować opony przeznaczone do myśliwców wojskowych Tureckich Sił Powietrznych. 

Podczas budowy fabryki opon Petlas w 1977 roku, turecka firma podjęła współpracę z konsorcjum uznanych japońskich producentów, do których należeli Yokohama, Sumitomo oraz Kope Stell. 

W czasach pokoju nastąpił prawdziwy rozkwit rynku motoryzacyjnego i zwiększyło się zapotrzebowanie na opony samochodowe. Marka Petlas rozpoczęła więc produkcję ogumienia z przeznaczeniem na rynek cywilny. 

Marka Petlas została sprywatyzowana w 1997 roku. Rok później, nowy właściciel wdrożył strategiczny plan o nazwie "Droga ku Jakości", który miał zapewnić tureckiej firmie poszerzenie sieci handlowych, oraz zapewnianie wyższej jakości opon. 

W 2005 roku Petlas trafił w ręce nowego właściciela - wiodącego tureckiego koncernu opon Abdulkadir Ozcan Group. 

W następnych latach firma rozwinęła skrzydła, a opony Petlas dynamicznie się rozwinęły. Rok 2011 był debiutem dla pierwszych opon całorocznych Petlas oraz ogumienia UHP do pojazdów dostawczych i SUV-ów. 

Rok później, inżynierowie Petlas w oparciu o własne metody i specjalistyczną wiedzę skonstruowali własny model opony zimowej. 

Opony Petlas ciekawostki

Petlas to nie tylko marka aktywnie wsłuchująca się w potrzeby i wymagania kierowców. W produkcji opon, dla tureckiej marki ważna jest odpowiedzialność społeczna oraz środowisko naturalne. 

Opony Petlas produkowane są w oparciu o ekologiczne założenia, mające na celu stworzenie ogumienia przyjaznego dla środowiska. Firma w trosce o dobro planety podejmuje wiele działań, a wśród nich możemy wyróżnić:

  • produkowanie opon o zwiększonej efektywności, aby ograniczać zużycie paliwa,
  • powstawanie produktów Petlas w zgodzie z normami dotyczącymi środowiska, 
  • tworzenie opon marki przy ograniczonym zużywaniu zasobów i energii, 
  • aktywne promowanie takich norm jak ISO 14001, które dotyczą zarządzania środowiskowego.

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.