Opony Viking

Viking
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Viking

Szerokość

Profil

Średnica

Opony Viking czy warto kupić?

Marka Viking to niezwykle korzystna propozycja ogumienia klasy ekonomicznej. Opony norweskiego producenta posiadają wysokie wskaźniki kluczowych dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy parametrów, takich jak przyczepność, precyzja prowadzenia czy trwałość.

Opony Viking, niezależnie od konkretnego modelu, łączy jeszcze jeden wspólny mianownik. Jest nim ekonomiczna cena, która nie powinna być obciążeniem dla żadnego kierowcy.

Mimo budżetowej ceny, opony Viking są zaprojektowane, by spełniać potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników pojazdów.

W produkcji opon Viking, wykorzystywane jest doświadczenie marki Viking w surowym, norweskim klimacie. Połączenie hartu w trudnych warunkach z niemiecką myślą techniczną koncernu Continental tworzone są opony, które mają zapewnić maksymalnie bezpieczną i przyjemną jazdę.

Historia producenta opon Viking

Norweska marka powstała w 1931 roku w Askim przez Petera Mathiasa Olsena. Już wtedy z taśm produkcyjnych zjechały pierwsze opony Viking.

Od początku działalności firma specjalizowała się w wyrobach gumowych - produkowała między innymi opony samochodowe, węże czy podeszwy do butów.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że nazwa firmy nawiązuje do kunsztu ludu wikingów, którzy zostali zapamiętani nie tylko ze sztuki wojennej, ale też niezrównanego rzemiosła.

Opony marki Viking konsekwentnie osiągały kolejne sukcesy. W latach 70. norweski producent stał się marką globalną i zarazem liderem na wymagającym rynku opon w Norwegii.

W latach 80. ogumienie Viking debiutuje na dużych rynkach zagranicznych, takich jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Austria czy Szwajcaria. Warto wspomnieć, że producent szybko osiągnął tam sukces, a opony norweskiej marki zyskały rozgłos.

Na początku lat 90. prawa do znaku towarowego Viking zostają wykupione przez renomowany koncern opon Continental AG.

Już w 2008 roku norweska marka świętowała kolejne sukcesy sprzedażowe, przekraczając symboliczną barierę miliona sprzedanych opon.

Kolejne lata historii Viking mijają na intensywnych pracach badawczych i poszerzaniu oferty opon wysokiej jakości.

Debiutująca w 2010 roku opona Viking SnowTech została już opracowana we współpracy z niemieckim koncernem Continental. Warto wspomnieć, że kolejne modele opon z tej serii do dziś zdobywają duże uznanie wśród kierowców.

Nie tylko kierowcy docenili jakość opon Viking. W 2013 roku model SnowTech 2 deklasuje popularne marki w profesjonalnych testach ogumienia, przeprowadzanych przez niemiecki tygodnik AutoBild.

Zaledwie rok później na rynku debiutuje opona Viking ProTech HP. Przeznaczona do samochodów osobowych o wysokich osiągach, opona z segmentu UHP (Ultra High Performance) zdobywa pozytywne opinie szerokiego grona kierowców.

Opony letnie, zimowe i całoroczne Viking stanowią dziś jedną z flagowych marek koncernu Continental w klasie ekonomicznej.

Norweska firma udziela się nie tylko w temacie opon samochodowych, ale również i w sporcie. Od 2015 roku sponsoruje również profesjonalną niemiecką ligę piłkarską.

Opony Viking gdzie są produkowane?

Opony z logiem Viking są produkowane wyłącznie na terenie Europy, w fabrykach koncernu Continental. Linie produkcyjne ogumienia Viking możemy znaleźć między innymi w Niemczech, Portugalii, Czechach, we Francji i na Słowacji.

Ogumienie Viking, produkowane w fabrykach oponiarskiego giganta, musi przed wypuszczeniem na rynek spełnić surowe normy jakościowe.

Norweski producent dopuszcza więc wyłącznie opony o wysokich standardach jakości, co docenili nie tylko kierowcy, ale też producenci znanych samochodów.

Opony marki Viking zostały wcześniej wybrane na pierwsze wyposażenie do modeli samochodów takich marek jak Ford, Volvo, Volkswagen czy Opel.

Najwyżej oceniane opony Viking

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.