Opony zimowe Viking

Viking
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

4.90/6

Wyszukaj
zimowe opony
Viking

Szerokość

Profil

Średnica

Czy warto kupić opony zimowe Viking?

W okresie zimowym cenimy przede wszystkim bezpieczeństwo w dotarciu do celu. Warto więc zwrócić się w stronę producenta opon zimowych Viking, który od początku mierzył się z trudami ekstremalnej zimowej jazdy.

Opony zimowe Viking, choć teraz kojarzące się z niemiecką myślą techniczną, początkowo powstawały w Norwegii.

Skandynawski rodowód od początku postawił wysokie wymagania ogumieniu na sezon zimowy Viking. Musiało ono sprostać bardzo niskim temperaturom i często ekstremalnym warunkom drogowym. 

Opony zimowe norweskiego producenta wciąż stają się coraz bardziej popularne, ze względu na szczególną wytrzymałość oraz bezpieczeństwo, które zapewniają w trudnych warunkach. Ogumieniu na zimę Viking nie są straszne zaśnieżone i oblodzone trasy.

Przynależność do niemieckiego koncernu Continental stawia przed ogumieniem producenta wysokie wymogi jakościowe i technologiczne.

W połączeniu z atrakcyjną ceną klasy ekonomicznej, czyni to z ogumienia Viking doskonałą i bezpieczną propozycję na zimę, która ma spełniać potrzeby każdego kierowcy.

Opony zimowe Viking dla kogo są?

W ofercie na zimę norweskiej marki, niemal każdy kierowca znajdzie właściwe ogumienie dla siebie. Opony zimowe marki Viking to przede wszystkim dwie udane serie modeli - SnowTech 2 oraz WinTech.

Są one dostępne na niemal wszystkie popularne rozmiary, dzięki czemu dedykowane są dla kierowców typowych samochodów osobowych, aut kompaktowych czy wyższej klasy SUV-ów i innych aut o dużej mocy silnika.

Oba modele opon zimowych Viking dostępne są również w wersji Van, co czyni je doskonałą propozycją dla właścicieli pojazdów o dużej masie, między innymi mini busów, vanów i samochodów dostawczych.

Opony zimowe Viking w testach

Sukces opon na zimę marki Viking to nie tylko pozytywne opinie wielu kierowców, ale też wyróżnienia przyznawane przez profesjonalne testy opon zimowych.

Jako przykład, warto przeanalizować uznany model opony Viking WinTech. W 2019 roku została ona wyróżniona i polecana przez dwa podmioty testujące (ÖAMTC oraz TCS) oraz zadowalająco spełniła wymogi w teście opon ADAC.

Testy, w których biorą udział opony zimowe przeprowadzane są przez niezależne podmioty i instytucje, które obiektywnie potwierdzają wysoką jakość taniego ogumienia na zimę Viking.

Najwyżej oceniane zimowe opony Viking

Ocena
producenta

4.90/6

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.