Opony Viking SnowTech Van - Dostawa GRATIS - 24opony.pl

Viking SnowTech Van

Wyszukaj opony
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

opony zimowe

Rodzaj bieżnika: KIERUNKOWY

Opony kierunkowe – bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni

 

 Bieżnik kierunkowy dominuje wśród opon zimowych. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Wybierając opony zastanów się jaki jest Twój styl jazdy i w jakich warunkach będą użytkowane. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

 

 Jak rozpoznajemy opony kierunkowe?

 

 Opona kierunkowa składa się z dwóch takich samych części. Kształt bieżnika przypomina literę V lub U. Model należy montować zgodnie z zaleceniami producenta. Oznaczenie znajduje się na boku opony i jest to zazwyczaj forma strzałki lub napis „ROTATION”. Kierunek toczenia musi być zgodny z kierunkiem jazdy. W innym przypadku przyczepność ulegnie pogorszeniu a opona będzie pracowała głośniej.

 

 Zalety bieżnika kierunkowego

 

Do dzisiaj nie stworzono technologii, która poprawiłaby wszystkie osiągi jednocześnie. Główne zaletą bieżnika kierunkowego jest szybkie odprowadzenie wody spod opony za pomocą szerokich rowków na obwodzie oraz lejkowatych rowków poprzecznych. Odporność na aquaplaning jest wyższa w tym przypadku o ok. 20 – 30% w porównaniu z innymi typami bieżnika. Bieżnik kierunkowy doskonale poradzi sobie z błotem pośniegowym oraz w trakcie ulewy. Dodatkową zaletą bieżnika jest atrakcyjny wygląd oraz niski opór toczenia.

Klasa opony: EKONOMICZNA

Opony klasy ekonomicznej – bogaty wybór w niskiej cenie

Opony klasy ekonomicznej, zwane inaczej „budżetową” cechują się atrakcyjną ceną zakupu. Opona z niższej półki, to produkt oparty na klasycznych i sprawdzonych rozwiązaniach. Do produkcji opony ekonomicznej stosowane są tradycyjne mieszanki gumy.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Opony klasy ekonomicznej – dla jakich samochodów?

Klasa ekonomiczna opon dedykowana jest dla niewielkich samochodów miejskich. Jeśli preferujesz spokojną jazdę w warunkach miejskich, a przebiegi są umiarkowane, to opony klasy ekonomicznej są właśnie dla Ciebie.

Popularne rozmiary opon Viking SnowTech Van

Viking SnowTech Van

Viking

Viking SnowTech Van – opona na zimę

 

Viking Gummivarefabrik to pierwsza norweska firma branży gumowej. Marka specjalizuje się w produkcji opon z segmentu ekonomicznego do samochodów osobowych oraz SUV-ów i aut dostawczych. Historia firmy Viking sięga roku 1906. Wtedy powstała spółka Viking Gummivarefabrik, którą założył norweski biznesmen Peter Mathias Olsen, który specjalizował się wcześniej w budownictwie przemysłowym.

Każdego roku na całym świecie sprzedaje się ok. miliona opon z podobizną Wikinga. Obecnie VIKING jest marką opon Continental AG, opracowywanych w Niemczech i produkowanych w Europie.

VIKING to też sprawna dystrybucja i gwarancja korzystnej relacji jakości do ceny.

Viking SnowTech Van – to opona zimowa klasy ekonomicznej, produkowana z przeznaczeniem dla aut dostawczych. Dostępna w rozmiarach od 14 do 16 cali.

 

 

Viking SnowTech Van – zrównoważone osiągi w rozsądnej cenie

 

Model SnowTech Van sprawdzi się w trudnych warunkach zimowych. Model powstał na bazie mieszanki gumy, która cechuje się dużą elastycznością w niskiej temperaturze. Zwiększona powierzchnia styku opony z nawierzchnią skutkuje lepszą przyczepnością, a tym samym większym bezpieczeństwem jazdy. Viking SnowTech Van jest doskonałym rozwiązaniem dla samochodów dostawczych, które przy pełnym obciążeniu muszą zapewnić stabilną jazdę.

 

Symetryczny wzór bieżnika przyczynia się do zrównoważonych osiągów na nawierzchni różnego typu. Szerokie rowki szybko odprowadzają wodę i dbają o sprawne osuszenie bieżnika. Maleje ryzyko aquaplaningu, zostaje zachowana przyczepność bez względu na warunki pogodowe. Viking SnowTech Van spełni oczekiwania wymagających kierowców, którzy oczekują zrównoważonych osiągów bez względu na pogodę, bezpieczeństwa oraz ekonomicznej eksploatacji. Projektanci zadbali o równomierne rozłożenie nacisków działających na oponę, a dzięki temu bieżnik zużywa się powoli, co zapewnia dłuższą eksploatację i możliwość korzystania z osiągów modelu przez cały czas użytkowania. Viking SnowTech Van to pewne prowadzenie na każdej drodze, stabilna jazda i szybka komunikacja na linii kierownica-opona.

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia