Viking FourTech

Viking
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Viking FourTech

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Viking FourTech to opony zaliczane do kategorii ekonomicznej. Świetnie sprawdzają się podczas regularnej, codziennej jazdy i zazwyczaj wybierają je kierowcy, których styl jazdy jest spokojny. Opony Viking FourTech pochodzą z Norwegii, gdzie powstały. 

Marka należy do koncernu Continental, co zapewnia jej nie tylko świetny i bardzo rozbudowany system dystrybucji produktowej, ale także zaawansowane technologicznie rozwiązania, które przekładają się na sukces i efektywność tych opon. Viking FourTech to opony do samochodów osobowych, ale też do lekkich aut dostawczych czy SUV-ów. Radzą sobie w różnych warunkach zewnętrznych, tak latem, jak i zimą.

Opony marki Viking FourTech są przeznaczone dla kierowców, którzy preferują spokojną, miejską jazdę bez nadmiernej dynamiczności i szybkości. Opony te należą oczywiście, jak już to wcześniej zostało wspomniane, do klasy ekonomicznej, przez co ich osiągi nie są tak spektakularne, jak te należące do opon ze średniej lub wyższej półki, jednak ich cena jest niesamowicie atrakcyjna i niska. Są to opony tanie.

Należy jednak powiedzieć, że technologia stosowana w oponie klasy ekonomicznej była stosowana z powodzeniem w oponach klasy premium, różnica polega jednak na tym, że w oponach premium owo rozwiązanie było stosowane kilka, kilkanaście sezonów wcześniej.

Opony Viking FourTech są zazwyczaj wybierane przez kierowców małych aut miejskich oraz samochodów kompaktowych.

Opony marki Viking FourTech mają kierunkową rzeźbę bieżnika. Taki bieżnik ma bardzo swoisty układ rowków, który można przyrównać do kształtu litery "V". Bieżnik kierunkowy sprawia, że opona może bardzo efektywnie odprowadzać wodę i błoto pośniegowe.

Testy opon Viking FourTech wykazały, że ich bieżnik zapewnia wyższą odporność na aquaplaning niż bieżnik opon asymetrycznych. To właśnie dlatego rzeźba kierunkowa bieżnika jest zazwyczaj spotykana w oponach zimowych. Inne zalety takiego bieżnika? Bardzo dobre trzymanie toru jazdy i estetyczny wygląd.

Dostępne rozmiary opon Viking FourTech

13 cali

Pokaż ofertę

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.