Viking ProTech NewGen

Viking
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Viking ProTech NewGen

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Viking ProTech NewGen to opona letnia klasy ekonomicznej, produkowana z przeznaczeniem dla aut osobowych i z napędem 4x4. Dostępna w rozmiarach od 15 do 21 cali. Co ciekawe, opony letnie ProTech NewGen przeznaczone są do użytku w temperaturze przekraczającej 7 stopni Celsjusza.

Asymetryczny bieżnik tego modelu posiada niewielką liczbę nacięć, które pomagają w zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa nawet przy wysokich prędkościach i opadach deszczu. Opony letnie marki Viking mają najwyższe wartości trakcyjne do czasu osiągnięcia poziomu bieżnika na pułapie 4 milimetrów.

Najważniejsze zalety opon Viking to wysoka wydajność mieszanki gumowej również dla dużych pojazdów typu SUV, duża odporność opon na uszkodzenia oraz bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu technologii wykorzystywanych przez markę Continental.

W przypadku opony ProTech NewGen warto również wspomnieć o autorze opon, czyli Viking Gummivarefabrik. Jest to pierwsza norweska firma branży gumowej. Marka specjalizuje się w produkcji opon z segmentu ekonomicznego do samochodów osobowych oraz SUV-ów i aut dostawczych.

Historia firmy Viking sięga roku 1906. Wtedy powstała spółka Viking Gummivarefabrik, którą założył norweski biznesmen Peter Mathias Olsen, który specjalizował się wcześniej w budownictwie przemysłowym. Każdego roku na całym świecie sprzedaje się około. miliona opon z podobizną Wikinga. Obecnie Viking jest marką opon Continental AG, opracowywanych w Niemczech i produkowanych w Europie.

Testy opony letniej Viking ProTech NewGen

  • Test TCS w rozmiarze 225/50 R17, opona letnia Viking ProTech NewGen otrzymała notę polecaną (2021 r.);
  • Test ÖAMTC w rozmiarze 225/50 R17, opona letnia Viking ProTech NewGen otrzymała notę polecaną (2021 r.);
  • Test ADAC w rozmiarze 225/50 R17, opona letnia Viking ProTech NewGen otrzymała notę zadowalającą (2021 r.).

Dostępne rozmiary opon Viking ProTech NewGen

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.