Viking Pro-Tech 500

Viking
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Viking Pro-Tech 500

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Viking PROTECH 500 – opona na lato

Viking Gummivarefabrik to pierwsza norweska firma branży gumowej. Marka specjalizuje się w produkcji opon z segmentu ekonomicznego do samochodów osobowych oraz SUV-ów i aut dostawczych. Historia firmy Viking sięga roku 1906. Wtedy powstała spółka Viking Gummivarefabrik, którą założył norweski biznesmen Peter Mathias Olsen, który specjalizował się wcześniej w budownictwie przemysłowym. Każdego roku na całym świecie sprzedaje się ok. miliona opon z podobizną Wikinga. Obecnie Viking jest marką opon Continental AG, opracowywanych w Niemczech i produkowanych w Europie.

Viking to też sprawna dystrybucja i gwarancja korzystnej relacji jakości do ceny.Viking PROTECH 500 to nowoczesna, letnia opona klasy ekonomicznej w segmencie High Performance, produkowana z przeznaczeniem dla aut osobowych. Dostępna w rozmiarach od 16 do 18 cali.

 

Viking PROTECH 500 – wysoki poziom bezpieczeństwaViking PROTECH 500 wyposażono w nowoczesny bieżnik kierunkowy, który gwarantuje wysokie osiągi w różnych warunkach atmosferycznych. Wytrzymała konstrukcja zapewnia długie przebiegi, natomiast odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów sprawia, że poziom emitowanego hałasu jest niski. Atutem tej opony jest również niska cena.

 

Bieżnik PROTECH 500 został stworzony do samochodów średniej i wyższej klasy, które osiągają duże prędkości. Wzór opony powstał na bazie technologii Wave Tech. Posiada on łukowate nachodzące na siebie nacięcia na centralnym pasie, które razem z bocznymi rowkami tworzą kierunkowy bieżnik. Dzięki temu sprawnie usuwa wodę spod opony podczas jazdy na mokrej nawierzchni oraz chroni przed zjawiskiem aquaplaningu. Liczne nacięcia pozwalają skrócić drogę hamowania. Model PROTECH 500 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Aby poprawić przyczepność w trakcie szybkiej jazdy oraz pokonywania zakrętów zastosowano odpowiedni kształt barków i płaski profil, a także wzmocnioną konstrukcję ściany bocznej (tzw. Rim Protector, który chroni rant felgi przed uszkodzeniem oraz zapewnia lepsze przyleganie opony). Tym samym uzyskano ochronę przed deformacją profilu oraz stabilną i płynną jazdę nawet przy dużych prędkościach.

Popularne rozmiary opon Viking Pro-Tech 500

Dostępne rozmiary opon Viking Pro-Tech 500

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.