Opony Viking Pro-Tech 500 - Dostawa GRATIS - 24opony.pl

Viking Pro-Tech 500

Wyszukaj opony
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

opony letnie

Rodzaj bieżnika: KIERUNKOWY

Opony kierunkowe – bardzo dobre osiągi na mokrej nawierzchni

 

 Bieżnik kierunkowy dominuje wśród opon zimowych. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Wybierając opony zastanów się jaki jest Twój styl jazdy i w jakich warunkach będą użytkowane. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

 

 Jak rozpoznajemy opony kierunkowe?

 

 Opona kierunkowa składa się z dwóch takich samych części. Kształt bieżnika przypomina literę V lub U. Model należy montować zgodnie z zaleceniami producenta. Oznaczenie znajduje się na boku opony i jest to zazwyczaj forma strzałki lub napis „ROTATION”. Kierunek toczenia musi być zgodny z kierunkiem jazdy. W innym przypadku przyczepność ulegnie pogorszeniu a opona będzie pracowała głośniej.

 

 Zalety bieżnika kierunkowego

 

Do dzisiaj nie stworzono technologii, która poprawiłaby wszystkie osiągi jednocześnie. Główne zaletą bieżnika kierunkowego jest szybkie odprowadzenie wody spod opony za pomocą szerokich rowków na obwodzie oraz lejkowatych rowków poprzecznych. Odporność na aquaplaning jest wyższa w tym przypadku o ok. 20 – 30% w porównaniu z innymi typami bieżnika. Bieżnik kierunkowy doskonale poradzi sobie z błotem pośniegowym oraz w trakcie ulewy. Dodatkową zaletą bieżnika jest atrakcyjny wygląd oraz niski opór toczenia.

Klasa opony: EKONOMICZNA

Opony klasy ekonomicznej – bogaty wybór w niskiej cenie

Opony klasy ekonomicznej, zwane inaczej „budżetową” cechują się atrakcyjną ceną zakupu. Opona z niższej półki, to produkt oparty na klasycznych i sprawdzonych rozwiązaniach. Do produkcji opony ekonomicznej stosowane są tradycyjne mieszanki gumy.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Opony klasy ekonomicznej – dla jakich samochodów?

Klasa ekonomiczna opon dedykowana jest dla niewielkich samochodów miejskich. Jeśli preferujesz spokojną jazdę w warunkach miejskich, a przebiegi są umiarkowane, to opony klasy ekonomicznej są właśnie dla Ciebie.

Popularne rozmiary opon Viking Pro-Tech 500

Viking Pro-Tech 500

Viking

Viking PROTECH 500 – opona na lato

Viking Gummivarefabrik to pierwsza norweska firma branży gumowej. Marka specjalizuje się w produkcji opon z segmentu ekonomicznego do samochodów osobowych oraz SUV-ów i aut dostawczych. Historia firmy Viking sięga roku 1906. Wtedy powstała spółka Viking Gummivarefabrik, którą założył norweski biznesmen Peter Mathias Olsen, który specjalizował się wcześniej w budownictwie przemysłowym. Każdego roku na całym świecie sprzedaje się ok. miliona opon z podobizną Wikinga. Obecnie Viking jest marką opon Continental AG, opracowywanych w Niemczech i produkowanych w Europie.

Viking to też sprawna dystrybucja i gwarancja korzystnej relacji jakości do ceny.Viking PROTECH 500 to nowoczesna, letnia opona klasy ekonomicznej w segmencie High Performance, produkowana z przeznaczeniem dla aut osobowych. Dostępna w rozmiarach od 16 do 18 cali.

 

Viking PROTECH 500 – wysoki poziom bezpieczeństwaViking PROTECH 500 wyposażono w nowoczesny bieżnik kierunkowy, który gwarantuje wysokie osiągi w różnych warunkach atmosferycznych. Wytrzymała konstrukcja zapewnia długie przebiegi, natomiast odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów sprawia, że poziom emitowanego hałasu jest niski. Atutem tej opony jest również niska cena.

 

Bieżnik PROTECH 500 został stworzony do samochodów średniej i wyższej klasy, które osiągają duże prędkości. Wzór opony powstał na bazie technologii Wave Tech. Posiada on łukowate nachodzące na siebie nacięcia na centralnym pasie, które razem z bocznymi rowkami tworzą kierunkowy bieżnik. Dzięki temu sprawnie usuwa wodę spod opony podczas jazdy na mokrej nawierzchni oraz chroni przed zjawiskiem aquaplaningu. Liczne nacięcia pozwalają skrócić drogę hamowania. Model PROTECH 500 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Aby poprawić przyczepność w trakcie szybkiej jazdy oraz pokonywania zakrętów zastosowano odpowiedni kształt barków i płaski profil, a także wzmocnioną konstrukcję ściany bocznej (tzw. Rim Protector, który chroni rant felgi przed uszkodzeniem oraz zapewnia lepsze przyleganie opony). Tym samym uzyskano ochronę przed deformacją profilu oraz stabilną i płynną jazdę nawet przy dużych prędkościach.

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia