Viking ProTech HP

Viking
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Viking ProTech HP

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

4.33/6

Viking ProTech HP to opona letnia, która posiada asymetryczny bieżnik. Specyfika bieżnika tego modelu sprawia, że opona lepiej radzi sobie na mokrej nawierzchni – szczególnie na zakrętach. Model ProTech HP dostępny jest w atrakcyjnej cenie, a przeznaczony jest do samochodów osobowych klasy średniej i wyższej.

Producent przewidział dystrybucję tych opon w rozmiar od 14 do 18 cali. ProTech HP został wprowadzony do oferty Viking na sezon letni 2014. Ogumienie zostało tak skonstruowane, aby spełnić wymagania kierowców pojazdów osobowych w klasie średniej i wyższej.

Co ciekawe, model pochodzący z niemieckiego koncernu Continental zaliczany jest do klasy UHP (Ultra High Performance), co w dosłownym tłumaczeniu oznacza bardzo wysokie osiągi. Innowacyjny asymetryczny bieżnik sprawia, że model optymalnie radzi sobie na każdego rodzaju nawierzchni, którą możesz spotkać w upalne dni.

Konstruktorzy wyróżniają kilka zalet tego modelu, a mianowicie – po pierwsze, większy poziom styku opony z nawierzchnią. Co powoduje lepsze prowadzenie w każdy warunkach. Po drugie, ogumienie ProTech HP wzbogacono o szerokie rowki obwodowe. Chroni to nas przed zjawiskiem aquaplaningu. Po trzecie, niski opór toczenia. Dzięki temu opona ma bardzo ekonomiczny charakter w porównaniu z konkurencyjnymi modelami.

Co więcej, właśnie powyższa cecha to gwarancja wyższych przebiegów, co przyczynia się do dodatkowych oszczędności spowodowanych koniecznością wymiany opon. Warto wiedzieć, że opony Viking zostały wyposażony w specjalne lamele w kształcie litery S, co powoduje, że ogumienie charakteryzuje się lepszymi osiągami na mokrej nawierzchni.

Dostępne rozmiary opon Viking ProTech HP

14 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.