Opony Gislaved

Gislaved
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Gislaved

Szerokość

Profil

Średnica

Dlaczego warto kupić opony Gislaved

W Gislaved tworzone są opony, które mają zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo, niezależnie od warunków drogowych. Skandynawskie dziedzictwo oraz nieustanne prace nad nowymi technologiami zaowocowały powstaniem szerokiej gamy opon Gislaved.

Szwedzka firma wierzy, że każda trasa, jak i każdy kierowca są wyjątkowe. Swoją szeroką ofertę opon Gislaved dostosowuje w taki sposób, by mogła spełnić oczekiwania i potrzeby każdego kierowcy.

Opony Gislaved zdobywają coraz większą popularność na najbardziej wymagających rynkach świata - między innymi w Japonii, Stanach Zjednoczonych czy w krajach skandynawskich.

Warto powiedzieć, że są to rynki charakteryzujące się zróżnicowanymi i trudnymi warunkami na drogach, opony Gislaved muszą więc cały czas spełniać wysokie wymagania tamtejszych kupujących.

Jest to dobra rekomendacja, jeśli zastanawiasz się właśnie, czy warto kupić opony Gislaved. Ogumienie szwedzkiego producenta jest dobrze przystosowane, by sobie radzić ze skrajnymi i zmiennymi warunkami na każdym rodzaju nawierzchni.

Warto wspomnieć, że duży potencjał opon szwedzkiej marki dostrzegają również liderzy branży oponiarskiej. Obecnie marka opon Gislaved coraz szerzej rozwija skrzydła, będąc własnością koncernu Continental.

Dzięki wsparciu produkcyjnemu oponiarskiego giganta, Gislaved wciąż poszerza dystrybucję oraz pracuje nad wysoką jakością własnych opon.

Producent opon Gislaved

Gislaved ma długą historię i wieloletnie doświadczenie na rynku wyrobów gumowych. Marka opon została założona już w 1893 roku przez braci Gislow - Carla i Wilhelma.

W 1904 roku marka Gislaved wyprodukowała pierwsze opony rowerowe, a już rok później rozpoczęła produkcję pierwszych w Szwecji opon samochodowych.

Przełomowym momentem dla Gislaved stał się rok 1927. W tym roku szwedzka firma rozpoczęła współpracę z Volvo. Pierwsze samochody marki były fabrycznie wyposażane w szwedzkie opony Gislaved.

Marka Gislaved w 1949 roku osiągnęła kolejny kamień milowy w postaci miliona wyprodukowanych opon.

Kolejny przełom dla szwedzkiego producenta opon nastąpił pod koniec XX wieku. W 1992 roku marka została przejęta przez renomowany koncern Continental. Warto wspomnieć, że jest on aktualnie czwartym co do wielkości producentem opon na świecie. Dzięki temu Gislaved mógł produkować opony na jeszcze większą skalę.

Kto produkuje opony Gislaved?

Przed zakupem, często zadajecie pytanie, kto produkuje opony wybranej marki. Początkowa produkcja wyrobów gumowych szwedzkiego producenta odbywała się w miejscowości Gislaved.

Po przyłączeniu Gislaved do rodziny producentów koncernu Continental, produkcja opon dzięki dotacjom z Unii Europejskiej została przeniesiona do Portugalii.

Opony Gislaved produkowane były także Niemczech. Aktualna produkcja ogumienia szwedzkiego producenta działa też na terenie Rumunii.

Najwyżej oceniane opony Gislaved

Ocena
producenta

Brak opinii użytkowników

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.