Opony Semperit

Semperit
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

Brak opinii użytkowników

Wyszukaj opony Semperit

Szerokość

Profil

Średnica

Historia marki opon Semperit

Początek historii opon Semperit datuje się na 1850 rok. Tego roku powstała pierwsza w Europie fabryka akcesoriów i wyrobów gumowych w austriackiej gminie Wimpassing. Początkowo fabryka opierała się na produkcji między innymi opon do powozów, węży i produktów przemysłowych.

Pierwsze opony samochodowe, firma z Austrii zaczęła produkować już w 1900 roku. Sześć lat później powstała pierwsza linia opon samochodowych pod nazwą Semperit, która następnie objęła całą markę.

Dwudziesty wiek oznaczał dla marki opon Semperit przede wszystkim konsekwentną ekspansję na kolejne segmenty rynku.

W 1936 roku wyprodukowana została opona Semperit „Goliath” – pierwsza opona zimowa producenta. Zaledwie 9 lat wcześniej, Semperit z sukcesem rozpoczął produkcję opon pneumatycznych, przeznaczonych do pojazdów ciężarowych.

To nie jedyne sukcesy austriackiej marki. W 1963 roku zostały wprowadzone opony Semperit z kolcami (M+S 181) i niemal natychmiast stały się bestsellerem. Trzy lata później rozwijane są pierwsze opony radialne Semperit, które w 1967 roku trafiają do produkcji.

Austriacka marka opon w 1985 roku została włączona do grupy producentów koncernu Continental – jednego z niekwestionowanych liderów w branży.

Był to kamień milowy w rozwoju opon Semperit. Umożliwił połączenie sił i doświadczenia dwóch wiodących producentów z Europy. Dzięki temu, opony Semperit do dziś korzystają z wiodącego na rynku oponiarskim zaplecza technologicznego.

Semperit szczyci się już bardzo długim doświadczeniem na rynku oponiarskim. W 2017 roku producent świętował 111 lat działalności, a zaledwie rok wcześniej swoją 80. rocznicę miały opony zimowe produkcji Semperit.

Mimo to, austriacki producent nie spoczywa na laurach, wciąż rozwijając ofertę swojego ogumienia. W 2020 roku wprowadza na rynek model opony Semperit All Season–Grip, czyli pierwsze opony całoroczne firmy.

Samochodowe opony marki Semperit są więc z powodzeniem rozwijane do dziś i zyskują coraz większą popularność wśród kierowców.

Opony Semperit ciekawostki

Warto wiedzieć, że w historii opon Semperit zachowały się również i polskie akcenty. W okresie międzywojennym na terenie Krakowa działały Polskie Zakłady Gumowe Semperit – jedna z prężnie działających filii austriackiego producenta opon.

W ramach ciekawostki warto też powiedzieć, skąd wzięła się funkcjonująca do dziś nazwa Semperit. Nazwa pochodzi z łaciny. Określenie „semper it” możemy przetłumaczyć jako „zawsze działa”.

Jest to motto, które towarzyszy austriackiej marce opon do dnia dzisiejszego! Semperit wciąż mierzy się z wymaganiami kierowców oraz rozwija swoje opony samochodowe, by były synonimem zaufania i solidności.

Dlaczego warto kupić opony Semperit

Opony Semperit produkowane są w oparciu o połączenie długiej tradycji firmy wraz z przyszłościowymi rozwiązaniami technologicznymi. Dołączenie do grupy producentów Continental dało firmie możliwość wykorzystania w oponach Semperit czołowych rozwiązań rynku oponiarskiego.

Semperit zapracował na reputację jednego z czołowych europejskich producentów. Ogumienie marki odniosło duże sukcesy na najbardziej wymagających rynkach Europy – między innymi w Niemczech, Holandii i Austrii. Świadczy o tym wiele pozytywnych opinii kierowców.

Warto również wspomnieć, że opony Semperit często pojawiają się w testach opon niezależnych ekspertów, które nierzadko nagradzają je wysokimi notami.

Warto postawić na opony do samochodów osobowych Semperit. Austriacka marka to przede wszystkim ponad 100 lat doświadczenia i zaawansowanych procesów technologicznych. Cena ogumienia Semperit jest korzystna, zakup wysokiej jakości opon nie musi więc być dużym obciążeniem dla Twojego portfela.

Już teraz postaw na doświadczoną markę, dobrze rozumiejącą potrzeby europejskiego kierowcy. Skorzystaj z wyszukiwarki w 24opony.pl i dobierz ogumienie Semperit do swojego pojazdu!

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.