Semperit Speed-Grip 3

Semperit
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Semperit Speed-Grip 3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Semperit Speed-Grip 3 to pełnoprawny następca modelu Speed-Grip 2, który był znany i ceniony wśród kierowców. Nowy model stanowi gwarancję bardzo dobrych osiągów przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej ceny. Opona przeznaczona jest do używania dla samochodów osobowych, sportowych oraz SUV-ów. Model można zakupić w rozmiarach od 15 do 20 cali.

Model został bardzo dobrze oceniony w unijnej etykiecie. Za opory toczenia ogumienie dostało notę E, a przyczepność na mokrej nawierzchni została oceniona na notę C. Hałas, jaki wydaje opona, wynosi 71 dB, co w tym przedziale cenowym jest normą.

Bieżnik opony został przeprojektowany w stosunku do poprzednika, co zaowocowało skróconą drogą hamowania na ośnieżonej nawierzchni. Lepszą przyczepność natomiast gwarantują specjalnie opracowane rowki, które spisują się bez zarzutów zarówno na śniegu, jak i błocie pośniegowym.

W zachowaniu stabilności opony na nierównościach, jakie kierowca może napotkać na ośnieżonej drodze, pomagają innowacyjne „haki” (każdy rowek liczy trzy takie „haki”).

Model Speed-Grip 3 został również stworzony tak, aby pozbawić kierowcy ryzyka wystąpienia zjawiska aquaplaningu. W tym aspekcie postarano się o poprawienie odprowadzania wody z opony. Kierowca może być zatem pewny, że niezależnie od tego, czy będzie hamował w czasie ulewy, czy po niej, ów manewr będzie zawsze pewny i skuteczny.

Opona Semperit Speed-Grip 3 cechuje się także wysoką odpornością na ścieranie oraz mniejszym zużyciem bieżnika w stosunku do swego poprzednika.

Test opony zimowej Semperit Speed-Grip 3

  • Test Auto Bild w rozmiarze 245/45 R18, opona zimowa Semperit Speed-Grip 3 otrzymała notę „dobra” (2020r.);

  • Test AUTO Straßenverkehr w rozmiarze 225/45 R18, opona zimowa Semperit Speed-Grip 3 otrzymała notę „polecana” (3. Miejsce, 2017r.);

  • Test Auto Bild w rozmiarze 225/50 R17, opona zimowa Semperit Speed-Grip 3 otrzymała notę „dobra” (2017r.);

  • Test Auto, Motor und Sport w rozmiarze 225/45 R18, opona zimowa Semperit Speed-Grip 3 otrzymała notę „polecana” (3. Miejsce, 2017r.).

Dostępne rozmiary opon Semperit Speed-Grip 3

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.