Semperit Van-Life

Semperit
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Semperit Van-Life

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Semperit Van-Life to opona letnia klasy średniej, produkowana z myślą o samochodach dostawczych oraz minibusach. Stanowi doskonały kompromis pomiędzy bardzo dobrymi osiągami a atrakcyjną ceną.

Opona została wyposażona w bieżnik symetryczny, który ma wszechstronne zastosowanie. Nieskomplikowana konstrukcja nie nastręcza żadnych kłopotów podczas montażu i ma wpływ na niską cenę. Budowa ta jednak doskonale radzi sobie w różnorodnych warunkach, od suchych nawierzchni, po mokre i pokryte błotem drogi.

System rowków w modelu pozwala na efektywne odprowadzanie nadmiaru cieczy oraz błota spod kół, dzięki czemu konstrukcja szybko się osusza, a pojazd jest mniej narażony na zjawisko akwaplanacji. To właśnie ono najczęściej doprowadza do utraty kontroli nad pojazdem i mimowolnego płynięcia po nawierzchni.

Wzmocniona konstrukcja sprawia, że ogumienie jest w pełni przystosowane do większych gabarytów i pełnego obciążenia, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Duzy ciężar nie wpływa w tym wypadku na stabilizację i równomierne zużycie bieżnika.

Bazą ogumienia jest nowoczesna mieszanka gumowa, zachowująca swoje właściwości niezależnie od czynników zewnętrznych. Opona zachowuje elastyczność niezbędną do prawidłowego wyczuwania podłoża, ale jednocześnie jest sztywna i nie odkształca się, mimo wysokiej temperatury i dużego obciążenia.

Konstruktorzy zadbali o to, aby układ masywnych klocków zapewniał stabilną jazdę, pełną sterowność oraz przyczepność w trudnych warunkach i podczas wykonywania skomplikowanych manewrów.

Warto również odnotować skrócony czas hamowania oraz zmniejszenie zużycia paliwa, dzięki czemu kierowca może liczyć na dodatkowe oszczędności, a do środowiska trafia mniej szkodliwych substancji. Z kolei unikalna budowa stopki gwarantuje tłumienie hałasu emitowanego podczas jazdy oraz redukcję wibracji, co pozytywnie wpływa na przyjemną i komfortową jazdę.

Testy opony letniej Semperit Van-Life

  • Test ADAC Van w rozmiarze 215/65 R16, opona letnia Semperit Van-Life otrzymała notę zadowalającą (16. miejsce, 2019 r.). 

Popularne rozmiary opon Semperit Van-Life

Dostępne rozmiary opon Semperit Van-Life

14 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.