Semperit Van-Grip 2 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Semperit Van-Grip 2

Semperit
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Semperit Van-Grip 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Samochody dostawcze charakteryzują się bardzo wysokimi wymaganiami co do opony, co sprawia, że producenci ogumienia szukają coraz to nowych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo, komfort i wytrzymałość swoich produktów, aby zadowolić każdego kierowcą. Semperit Van-Grip 2 to opona, która powstała z myślą o spełnianiu oczekiwań, jednocześnie będąc bardzo dostępną cenowo.

Model ten zalicza się do klasy ekonomicznej i przeznaczony został na zimowe zmagania w trudnych warunkach pogodowych. To zadanie jest możliwe głównie dzięki dwóm czynnikom – odpowiednio dobranemu bieżnikowi i mieszance gumowej. Całość, choć zdolna do konkurowaniu z drogimi modelami, została utrzymana w niskiej, przystępnej cenie.

Zastosowano tutaj bieżnik symetryczny, który świetnie sprawdza się na terenach pokrytych śniegiem, lodem, jak i błotem. Wszystko to za sprawą licznie rozstawionych lameli, które działają niczym ząbki, wgryzając się w nawierzchnię. Poprawia to przyczepność, która jest w tym czasie w roku bardzo ważna.

Dobra trakcja nie mogłaby być jednak zapewniona, gdyby woda dostawała się pod koła, redukując ich styczność z podłożem. Za drenaż zanieczyszczeń odpowiadają szerokie rowki boczne, szybko pozbywając się problemu i niwelując możliwość powstania zjawiska aqua-, jak i snowplaningu.

Odpowiednio dobrana mieszanka gumowa pozwoliła na zachowanie pełni elastyczności ogumienia nawet w skrajnie niskich temperaturach. Bez tego bardzo łatwo byłoby o szybkie starcie się całej konstrukcji, co zmniejszyłoby jej żywotność.

Wszystko to sprawia, że opona Semperit Van-Grip 2 jest świetnym wyborem zimowym dla samochodów dostawczych, które przejeżdżają wielkie ilości kilometrów, potrzebując stabilności i wytrzymałości na trasie.

Testy opony zimowej Semperit Van-Grip 2

Na chwilę obecną nie zostały przeprowadzone profesjonalne testy porównawcze tego modelu. Wiele kierowców jednak decyduje się na zakup tej opony, chwaląc jej przyczepność na trudnych, oblodzonych i ośnieżonych trasach. Zwracają oni też uwagę na długą żywotność tego modelu.

Dostępne rozmiary opon Semperit Van-Grip 2

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.