Semperit Master-Grip 2

Semperit
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Semperit Master-Grip 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.67/6

Semperit Master-Grip 2 to antypoślizgowa opona zimowa z kierunkową rzeźbą bieżnika przeznaczona do samochodów małych i kompaktowych. Model ten charakteryzuje się doskonałą przyczepnością w warunkach zimowych, oszczędnością paliwa oraz płynną i komfortową jazdą. Zaprojektowany z myślą o codziennym, rekreacyjnym użytkowaniu na obszarach miejskich.

Wzór bieżnika opony Semperit Master-Grip 2 jest symetryczny i kierunkowy. Bloki bieżnika są duże i tworzą dużą powierzchnię styku z podłożem, gęsto upakowaną licznymi lamelami. Tworzą one ogromną liczbę krawędzi tnących, dzięki czemu opona ma doskonałe właściwości trakcyjne i przyczepnościowe, zapewnia stabilność kierunkową, sterowność, zwrotność, a także bezpieczne pokonywanie zakrętów i hamowanie.

Duża gęstość wielu lameli na kierunkowej powierzchni bieżnika oraz szerokie kanały odprowadzające wodę sprawiają, że opona Semperit Master-Grip 2 oferuje dobrą odporność na aquaplaning, co skutkuje wysokim poziomem przyczepności na śniegu i mokrym asfalcie, zapewniając pierwszorzędną trakcję, przyczepność i hamowanie.

Zwarta, sztywna konstrukcja stref barkowych zapewnia modelowi dobrą trakcję boczną, a środkowe żebro zwiększa stabilność kierunkową i zdolność hamowania na śniegu. Zwiększona sztywność bieżnika w kierunku wzdłużnym zwiększa powierzchnię styku opony z lodem, dzięki czemu opona Master-Grip 2 zapewnia bezpieczne hamowanie na śliskich zimowych nawierzchniach.

W kilku miejscach na powierzchni opony znajdują się zimowe wskaźniki TWI, które są ustawione na minimalnej dopuszczalnej głębokości rzeźby bieżnika. Aby zoptymalizować bezpieczeństwo na mokrej i ośnieżonej nawierzchni, producent przypomina, że zużyte opony należy wymienić, gdy głębokość bieżnika wyniesie 4 mm.

Główne cechy opony Semperit Master Grip 2

  • Niskie ryzyko aquaplaningu dzięki rozwiniętemu systemowi odwadniania opony;
  • bezpieczne hamowanie i manewrowanie dzięki sztywnym barkom;
  • niezawodna trakcja dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika.

Testy opony zimowej Semperit Master-Grip 2

  • Test Auto Bild w rozmiarze 195/65 R15, opona zimowa Semperit Master-Grip 2 otrzymała notę polecaną (2018 r.)

Dostępne rozmiary opon Semperit Master-Grip 2

13 cali

Pokaż ofertę

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.