Barum Polaris 5

Barum
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Barum Polaris 5

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Barum Polaris 5 to model opon zimowych, który został wprowadzony na rynek motoryzacyjny jako następca modelu Barum Polaris 3. 

Ogumienie to zostało wyprodukowane przez znany koncern Continental, a do jego najważniejszych cech zalicza się bezpieczne parametry jazdy, przystępną cenę oraz długi okres niezawodnej eksploatacji.

Bieżnik tego modelu ściera się bardzo powoli, więc opona wystarczy na wiele sezonów. Bardzo dobra przyczepność do mokrej i śliskiej drogi to z kolei ważny atut, dzięki któremu opony Barum Polaris 5 zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Ogumienie marki Barum Polaris 5 zostało stworzone z myślą o pojazdach typu SUV. Pomimo, że produkt ten zalicza się do klasy ekonomicznej, zapewnia on bardzo dobre parametry jezdne w mieście w warunkach zimowych o zróżnicowanym stopniu trudności i uciążliwości.

Podczas przeprowadzanych testów tej opony, eksperci zwrócili uwagę na bardzo dobrą przyczepność i stosunkowo krótką drogę hamowania w warunkach zimowych.

W oponach Barum Polaris 5 wykorzystano mieszankę gumy z dodatkiem krzemionki. Dzięki temu opona zachowuje optymalną miękkość i skutecznie tłumi nierówności oraz pracuje cicho nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Ogumienie jest odporne na ścieranie oraz na zmienne temperatury otoczenia.

Eksperci z branży motoryzacyjnej oraz zwykli użytkownicy opon Barum Polaris 5 cenią sobie w tym modelu również niskie opory toczenia, które sprawiają, że pojazd zużywa mniej paliwa i generuje mniej spalin, które są szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Kierunkowy bieżnik z trójwymiarowymi nacięciami to kolejny ważny element, który poprawia przyczepność i sprawia, że opona wgryza się w śnieg. Układ kanalików i rowków z kolei doskonale odprowadza wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni opony.

Testy opony zimowej Barum Polaris 5

  • Test Auto Center w rozmiarze 205/55 R16, opona zimowa Barum Polaris 5 zajęła 4. miejsce (2019 r.);

  • Test Auto Bild w rozmiarze 245/45 R18, opona zimowa Barum Polaris 5 otrzymała notę zadowalającą w 2020 roku.

Dostępne rozmiary opon Barum Polaris 5

13 cali

Pokaż ofertę

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.