Barum Bravuris 5HM

Wyszukaj opony
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

opony letnie

Rodzaj bieżnika: ASYMETRYCZNY

Opony asymetryczne – gwarancja bezpieczeństwa

 

Bieżnik asymetryczny dominuje wśród opon letnich. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów. Oponę asymetryczną pierwszy raz wyprodukowano w 1964 roku a była to Michelin X-AS.

 

Jak rozpoznajemy opony asymetryczne?

 

Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Część zewnętrzna bieżnika odpowiada za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część odpowiada za przyczepność podczas hamowania - szybko i skutecznie odprowadza wodę. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.

 

Zalety bieżnika asymetrycznego

 

Główne zalety takiego bieżnika to bardzo dobra trakcja na zakrętach nawet przy większej prędkości oraz łatwiejsze odprowadzanie wody – ochrona przed aquaplaningiem. Bieżnik asymetryczny zużywa się wolniej, co sprawia, że możemy dłużej użytkować oponę.

Klasa opony: EKONOMICZNA

Opony klasy ekonomicznej – bogaty wybór w niskiej cenie

Opony klasy ekonomicznej, zwane inaczej „budżetową” cechują się atrakcyjną ceną zakupu. Opona z niższej półki, to produkt oparty na klasycznych i sprawdzonych rozwiązaniach. Do produkcji opony ekonomicznej stosowane są tradycyjne mieszanki gumy.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Opony klasy ekonomicznej – dla jakich samochodów?

Klasa ekonomiczna opon dedykowana jest dla niewielkich samochodów miejskich. Jeśli preferujesz spokojną jazdę w warunkach miejskich, a przebiegi są umiarkowane, to opony klasy ekonomicznej są właśnie dla Ciebie.

Barum Bravuris 5HM

Barum

      

Barum Bravuris 5HM – opony na lato

 

Barum to największy czeski producent opon do samochodów osobowych, ciężarowych i innych maszyn, należący od 1992 roku do firmy Continental AG. Historia marki zaczyna się w roku 1945 roku po połączeniu trzech czechosłowackich firm: Bata, Rubena i Mitas.

 

 

Model Bravuris 5HM to opona letnia klasy ekonomicznej przeznaczona do samochodów osobowych. Produkowana jest aktualnie w rozmiarach od 15 do 19 cali. Opony posiadają 5-letnią gwarancję producenta.

 

 

Dlaczego polecamy opony Barum Bravuris 5HM?

 

To nowy model 2019 roku! Szczególna uwagę zwracamy na asymetryczną rzeźbę bieżnika, która bardzo dobrze odprowadza wodę i sprawdza się zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Barum Bravuris 5HM to model stworzony z myślą o jeździe codziennej. Gwarantuje doskonałą komunikację na linii kierowca – opona i precyzję prowadzenia na każdym typie nawierzchni. Zaletą opony jest jej wydłużona eksploatacja oraz cicha i płynna praca dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumy.  Opona cechuje się odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo model Bravuris 5HM posiada rant chroniący felgę przed uszkodzeniem (oznaczenie FR).

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia