Uniroyal RainExpert 3 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Uniroyal RainExpert 3

Uniroyal
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Uniroyal RainExpert 3

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.19/6

Uniroyal RainExpert 3 to już kultowa opona letnia, która zdobyła sobie spore grono fanów. Nic w tym dziwnego, gdyż ten model klasy średniej z łatwością potrafi zawalczyć z ogumieniem z wyższej półki. Charakteryzuje się świetną przyczepnością na mokrej nawierzchni, stąd zresztą pochodzi jego nazwa. Sprawdzi się w szerokiej gamie samochodów – od pojazdów kompaktowych, przez auta klasy wyższej, aż do SUV-ów włącznie. 

Doświadczenie Uniroyal w produkowaniu opon deszczowych sięga 45 lat, co jest świetnym dowodem na to, że będą one niezwykle trafnym wyborem na letnie zmagania z kapryśną pogodą. Model RainExpert 3 zawdzięcza swoje możliwości asymetrycznemu bieżnikowi, który dzieli się na dwie części – zewnętrzną i wewnętrzną.

Pierwsza z nich odpowiada za stabilność pojazdu i pełnię kontroli po stronie kierowcy, redukując wpływy środowiskowe. Część zewnętrzna to aspekt, z którego ten model jest słynny. Bieżnik w tym miejscu ma rzeźbę, która wzorowana jest na podstawie budowy skóry rekina – zwana technologią Shark Skin.

Pozwala ona wyeliminować możliwości turbulencji przy odprowadzaniu wody, co przyspiesza i usprawnia cały proces. Wszystko to zwieńczone zostało uzyskaniem przez oponę RainExpert 3 najwyższej oceny przyczepności na mokrych drogach – klasę A. 

Nic z tego jednak nie byłoby możliwe, gdyby marka Uniroyal nie zastosowała najwyższej jakości materiałów, tworząc mieszankę gumową. Zapewnia ona pełnię elastyczności całej konstrukcji, co wpływa na jej wytrzymałość, minimalizując ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Jest to niezwykle pomocne, gdyż ogranicza jednocześnie szybkość ścierania się bieżnika, zwiększając żywotność opony. 

Opona Uniroyal RainExpert 3 to świetne rozwiązanie na letnie okresy, które wypełnione są deszczowymi dniami. Specjalna budowa bieżnika zapewnia temu modelowi bardzo wysoką odporność na aquaplaning, zwiększając przyczepność i bezpieczeństwo nawet w skrajnie trudnych warunkach.

Testy opony letniej Uniroyal RainExpert 3

  • Test Auto Bild opon letnich w rozmiarze 195/65 R15  opona RainExpert 3 otrzymała notę zadowalającą (2018 r.);

  • Test ADAC opon letnich w rozmiarze 215/65 R16 – opona RainExpert 3 otrzymała notę dobrą (2017 r.).

Dostępne rozmiary opon Uniroyal RainExpert 3

13 cali

Pokaż ofertę

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.