Michelin Pilot Sport PS2

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin Pilot Sport PS2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Michelin Pilot Sport PS2 uważana za jedną z najlepszych opon letnich do samochodów osobowych. Jest ona montowana w najdroższych i najbardziej ekskluzywnych modelach samochodów jako oryginalne wyposażenie. Przez długi czas była ona dostępna jako podstawowy model w BMW Alpina Z8, modelach Porsche GT2/GT3 i McLaren SLR.

Skład mieszanki gumowej w tej oponie składa się z dwóch części. Pierwsza z nich składa się z krzemu i czarnego węgla, które znajdują się bliżej zewnętrznej ściany bocznej opony, podczas gdy druga część składa się z komponentu o wysokiej zawartości krzemionki po stronie wewnętrznej.

Warto wspomnieć o efektownej asymetrycznej konstrukcji opony Michelin Pilot Sport PS2 z dużym blokiem ściany bocznej i centralnym żebrem, które pozwala poczuć pełną kontrolę nad oponą. 

Mieszanka gumowa została specjalnie przygotowana, aby zapewnić maksymalne osiągi na wszystkich rodzajach nawierzchni. Opona jest w stanie wytrzymać praktycznie każde obciążenie prędkościowe i zachowuje się w sposób całkowicie przewidywalny przy prędkościach powyżej 200 km/h.

Wewnętrzna struktura opony została zaprojektowana tak, aby wytrzymać wszystkie rodzaje obciążeń. Opona jest wyposażona w podwójny kord stalowy. Ponadto, opona posiada trzy podłużne rowki, które skutecznie odprowadzają wodę spod powierzchni styku opony z podłożem. 

Zalety opony Michelin Pilot Sport PS2

  • na uwagę zasługuje technologia Michelin VCP, która dostosowuje powierzchnię styku opony z podłożem do odcinka drogi, po którym porusza się samochód. Gdy droga wchodzi w zakręt, opona dostosowuje się do niego, zwiększając powierzchnię styku, co zapewnia bardziej stabilną jazdę.

  • struktura bieżnika tej francuskiej opony jest oparta na technologii stosowanej w Formule 1. Dzięki temu oferuje najlepszą odporność na obciążenia w każdych warunkach.

  • asymetryczny wzór bieżnika tego modelu pozwala na najlepszą kontrolę nad samochodem na każdej nawierzchni.

  • model ten montowany jest na topowych modelach samochodów producentów BMW, Mercedes, Audi, Porsche, Ferrari i Maserati.

Dostępne rozmiary opon Michelin Pilot Sport PS2

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.