Michelin Alpin 6 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Michelin Alpin 6

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin Alpin 6

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 10 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.69/6

Michelin Alpin 6 to ogumienie zimowe pochodzące od renomowanego francuskiego producenta, zaliczane do klasy premium. Charakteryzuje się więc wysoką jakością oraz zapewnia maksymalną satysfakcję użytkownikom.

W oponach Michelin Alpin 6 producent wykorzystał wiele nowoczesnych rozwiązań zapewniających optymalne właściwości jezdne w nawet bardzo trudnych i surowych warunkach zimowych. 

Nawet w przypadku znacznego starcia bieżnika opony zimowe Michelin Alpin 6 zachowują swoje początkowe właściwości jezdne. Innymi słowy nie pogarszają one swojej przyczepności, drogi hamowania i innych istotnych parametrów przez praktycznie cały okres swojej żywotności (jest to tak zwany system Evergrip).

Model opony Michelin Alpin 6 jest bezpośrednim następcą bardzo udanego produktu, jakim był Alpin 5. W porównaniu z poprzednikiem inżynierowie firmy Michelin poprawili drogę hamowania na mokrej nawierzchni i na śniegu skracając ją kolejno o 6 i 8%.

Kolejnym bardzo ważnym udogodnieniem wprowadzonym przez producentów tej opony zimowej jest poprawa komfortu jazdy poprzez zredukowanie szumu generowanego przez oponę podczas podróży.

W ogumieniu Michelin Alpin 6 wykorzystane zostały różne mieszanki gumowe. Na wierzchu wykorzystano standardowy materiał od Michelin, jednak w środku znajduje się warstwa Traction Booster Compound poprawiająca przyczepność w czasie jazdy po ośnieżonej drodze.

Liczne testy potwierdziły wysoką jakość, trwałość oraz optymalne warunki jezdne na trudnych trasach zimowych. Eksperci cenią sobie krótką drogę hamowania oraz bezproblemowe ruszanie z miejsca i przyspieszanie na śliskich drogach.

Kierunkowy bieżnik w kształcie litery V bardzo efektywnie odprowadza wodę i błoto pośniegowe spod powierzchni opony. To w połączeniu z innymi technologiami chroni przed nagłą utratą przyczepności na ośnieżonej i mokrej nawierzchni.

Testy opony zimowej Michelin Alpin 6

  • Test Auto Bild w rozmiarze 225/45 R17, opona zimowa Michelin Alpin zajęła 3. miejsce (2019 r.);
  • Test ADAC w rozmiarze 205/55 R16, opona zimowa Michelin Alpin otrzymała notę dobrą (2. miejsce, 2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Michelin Alpin 6

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.