Michelin Latitude Cross

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin Latitude Cross

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Michelin Latitude Cross to letnia opona klasy premium do samochodów z napędem na cztery koła. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom konstrukcyjnym opona sprawdza się nie tylko w terenie, ale także zapewnia komfortową jazdę w mieście. Guma oparta jest na nowoczesnej mieszance Terrain Proof, której skład przypomina mieszankę stosowaną do produkcji opon przemysłowych. Opona jest dostępna od 2011 roku.

Cechy konstrukcyjne opony letniej Michelin Latitude Cross sprawiają, że model ten jest odporny na ścieranie. Dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku na oponę, bieżnik zużywa się równomiernie i powoli. Pozwala to cieszyć się pełną wydajnością przez cały okres eksploatacji modelu.

Asymetryczny bieżnik składający się z dwóch niezależnych części gwarantuje dobre osiągi zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. Szerokie rowki skutecznie odprowadzają wodę, zapewniając szybkie schnięcie bieżnika i odporność na aquaplaning. To wszystko pozytywnie wpływa na bezpieczną i stabilną jazdę.

Projektanci opon biorą również pod uwagę komfort akustyczny kierowcy i pasażerów. Pomaga w tym system Silent Tread Design, oparty na innowacyjnym kształcie bloków bieżnika. Zapewnia ona gładki kontakt gumy z nawierzchnią drogi i tłumi odgłosy toczenia się modelu.

W rezultacie jazda na oponach terenowych Michelin Latitude Cross jest cichsza średnio o 2-3 dB niż na podobnych oponach klasy premium. Jest to idealna oferta dla kierowców, którzy od opon letnich oczekują niezawodności, doskonałych osiągów na każdym rodzaju nawierzchni oraz bezpiecznych właściwości jezdnych.

Dobra przyczepność na sypkich glebach i śliskich drogach jest kluczowym czynnikiem decydującym o klasie opony terenowej. Opona Michelin Latitude Cross posiada wzór bieżnika łapiący brud, który zapewnia przyczepność i trakcję jak na opony terenowe. Agresywny kontur barku i duża liczba krawędzi sprawiają, że bieżnik opony z łatwością utrzymuje silny kontakt z drogą, nawet na najtrudniejszych nawierzchniach, takich jak mokry żwir.

Dostępne rozmiary opon Michelin Latitude Cross

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.