Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect przeznaczona jest do dynamicznych wersji samochodów osobowych. Jest to opona do wyścigów drogowych, która może być używana zarówno na torze, jak i na drogach publicznych. Charakteryzuje się bezkompromisową przyczepnością i błyskawicznymi reakcjami na działania kierowcy, a także wyjątkowymi przebiegami jak na tę kategorię opon.

Wiele rozwiązań technicznych zastosowanych w tej oponie zostało "zapożyczonych" z opon do wyścigów szosowych. Jedną z nich jest technologia Bi-Compound, która polega na zastosowaniu dwóch różnych mieszanek gumy do budowy bieżnika.

Dzielą one oponę na dwie części — zewnętrzną i wewnętrzną. W pierwszej z nich zastosowano mieszankę ze specjalnym elastomerem, który poprawia trakcję na suchych nawierzchniach i przy silnym przyspieszeniu bocznym.

Wewnętrzna część bieżnika, która zajmuje około jednej trzeciej jego powierzchni, dzięki swojej zwiększonej elastyczności zapewnia precyzję kierowania i trakcję na zimnych i mokrych nawierzchniach. Warto zauważyć, że oba związki zaczynają działać z maksymalną wydajnością po podgrzaniu do określonej temperatury. Oznacza to, że można je w pełni wykorzystać tylko na torze.

Opona wyróżnia się zwiększoną przejezdnością. W porównaniu nie tylko z poprzednim modelem, ale także z prawie wszystkimi porównywalnymi oponami innych marek. Winna jest druga iteracja technologii Track Longevity. Jednym z jego elementów jest konstrukcja strefy barkowej na zewnętrznej stronie bieżnika. 

Strefa barkowa jest szczególnie odporna na odkształcenia, dzięki czemu przy znacznych przyspieszeniach bocznych ta część opony praktycznie nie zmienia swojego kształtu, co zmniejsza nierównomierność zużycia opony. Na prostych odcinkach poziom ścierania został zmniejszony dzięki zoptymalizowanemu profilowi bieżnika, który zapewnia bardziej równomierny rozkład nacisku na całej powierzchni styku opony z podłożem.

Zalety opony Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect

  • Wyjątkowa trakcja przy bardzo dużych prędkościach dzięki zastosowaniu dwóch mieszanek gumy;
  • doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni dzięki zwiększonej konstrukcji bieżnika i długim rowkom odprowadzającym wodę.

Dostępne rozmiary opon Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.