Michelin CrossClimate+

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin CrossClimate+

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Michelin CrossClimate+ to absolutnie rewolucyjny produkt dostępny na rynku ogumienia całorocznego. Według producenta są to opony letnie, które posiadają również homologację do jazdy w warunkach zimowych

Warto dodać, że model CrossClimate+ to druga generacja tych opon całorocznych. Ich mieszanka gumy dostosowuje się do panującej temperatury odpowiednio twardniejąc lub zmiękczając swoją powierzchnię.

Podczas testów, opony Michelin CrossClimate+ wykazały się bardzo dobrymi parametrami jezdnymi porównywalnymi do tych, które osiągały klasyczne opony sezonowe.

Producenci wykorzystali nowoczesną technologię kanalików pojawiających się w miarę stopniowego zużywania się opony. Rozwiązanie to gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod powierzchni opony oraz poprawia przyczepność w normalnych oraz trudniejszych warunkach zimowych na drodze.

Opony Michelin CrossClimate+ uzyskały oznaczenie 3PMSF co oznacza, że te produkty całoroczne nadają się do komfortowego, wydajnego i bezpiecznego użytkowania nawet na bardzo zaśnieżonych drogach.

Eksperci docenili również to, że podczas testów ogumienie Michelin CrossClimate+ wykazało o 25% wyższą trwałość w porównaniu z trwałością innych opon całorocznych zaliczanych do segmentu premium.

Bieżnik w kształcie litery V oferuje optymalne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod powierzchni opony oraz gwarantuje jej "wgryzanie się" w śnieg, co przekłada się na lepszą przyczepność.

Testy opony całorocznej Michelin CrossClimate+

  • Test Auto Bild w rozmiarze 205/55 R16, opona całoroczna Michelin CrossClimate+ otrzymała notę wzorową (4. miejsce, 2020 r.);

  • Test ADAC w rozmiarze 235/55 R17, opona całoroczna Michelin CrossClimate + otrzymała notę wystarczającą (3. miejsce, 2020 r.);

  • Test ACE/GTÜ w rozmiarze 205/60 R16, opona całoroczna Michelin CrossClimate+ otrzymała notę polecaną (2019 r.);

  • Test TCS w rozmiarze 185/65 R15, opona całoroczna Michelin CrossClimate+ otrzymała notę polecaną (3. miejsce, 2019 r.);

  • Test AutoExpress w rozmiarze 225/45 R17, opona całoroczna Michelin CrossClimate+ zajęła 2. miejsce (2018 r.).

Dostępne rozmiary opon Michelin CrossClimate+

13 cali

Pokaż ofertę

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.