Michelin Pilot Sport 4 SUV | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Michelin Pilot Sport 4 SUV

Michelin
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Michelin Pilot Sport 4 SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.36/6

Michelin Pilot Sport 4 SUV został skonstruowany z myślą o kapryśnej pogodzie, której często można doświadczyć w porze letniej. Letnia opona klasy premium pochodzi z francuskiego koncernu Compagnie Générale des Établissements Michelin, cieszącego się opinią najlepszych na świecie.

Historia firmy sięga końca XIX wieku, kiedy to dwa bracia, Andre i Edouardo, postanowili założyć firmę zajmującą się produkcją opon. Firma przez wiele lat współpracowała z organizatorami Formuły 1, tworząc jednocześnie jedne z najlepszych pod względem jakości opon przeznaczonych dla samochodów osobowych.

Model stworzono z myślą o samochodach typu SUV.

Asymetryczna konstrukcja bieżnika umożliwia automatyczne i błyskawiczne odprowadzanie wody w deszczowe letnie dni, umożliwiając kierowcy niezachwianą i komfortową jazdę. Specjalnie wyprofilowane rowki dbają o maksymalną przyczepność opony. Jest doskonałym wyborem dla posiadaczy SUV'ów, którym zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa bez względu na rodzaj i stan nawierzchni.

Warto zwrócić uwagę na zewnętrzne partie bieżnika, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększyć właściwości trakcyjne opony. Dzięki temu poruszanie się po suchych nawierzchniach przebiega zupełnie bezproblemowo, nawet w trakcie bardzo dynamicznej jazdy.

Głębokość rowkowania odpowiada natomiast za bezpieczeństwo w trakcie jazdy na nawierzchniach mokrych. Idealnie opracowane wcięcia sprawiają, że nawet minimalne ilości wody są natychmiastowo odprowadzane. Można śmiało powiedzieć, że w przypadku tych opon zjawisko hydroplaningu jest praktycznie niemożliwe. Manewrowanie w różnych warunkach jest wobec tego absolutnie bezpieczne.

Mocną konstrukcję opony zawdzięcza się unikatowej mieszance polimerów z dodatkiem krzemionki. Model cieszy się bardzo dużą wytrzymałością i tym samym długą żywotnością. Konstrukcja opony została również zaprojektowana w taki sposób, aby eksploatacja przebiegała równomiernie. Model wyjątkowo odporny na zmiany temperatur, co ma niemałe znaczenie, zwłaszcza latem. 

Dostępne rozmiary opon Michelin Pilot Sport 4 SUV

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

23 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.