Matador MPS125 Variant All Weather | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Matador MPS125 Variant All Weather

Matador
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Matador MPS125 Variant All Weather

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.40/6

Matador MPS 125 Variant All Weather to całoroczna opona osobowa, która została specjalnie zaprojektowana do całorocznego użytku w lekkich samochodach ciężarowych i dostawczych. Doskonale nadaje się do jazdy po drogach asfaltowych, odznaczając się niezawodnością, bezpieczeństwem i trwałością. Szeroka gama wielu rozmiarów sprawia, że opona ta doskonale nadaje się do większości współczesnych modeli pojazdów użytkowych.

Podłużne rowki drenażowe, znajdujące się w centralnej części bieżnika, mają piłokształtne krawędzie. Dzięki temu mogą one pełnić kilka funkcji. Należy do nich przede wszystkim usuwanie wody i roztopionego śniegu z powierzchni styku z podłożem. Ponadto rowki te dzięki genialnie wyprofilowanym krawędziom tworzą dodatkowe rowki, które znacznie poprawiają przyczepność na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.

W strefie barkowej bieżnika opony Matador MPS-125 Variant All Weather również znajdują się podłużne rowki, które też spełniają kilka funkcji.

Po pierwsze, optymalizują one rozkład ciśnienia zewnętrznego na powierzchni styku opony z podłożem i zwiększają odprowadzanie ciepła z barku opony, co znacznie wydłuża jej żywotność. Po drugie, rowki te zwiększają sztywność tej części bieżnika, dzięki czemu opona jest bardziej stabilna podczas trudnych manewrów.

Aby zapewnić wysoką skuteczność hamowania i dobrą trakcję na śniegu i lodzie, słowaccy specjaliści zastosowali trójwymiarowe lamele. Każdy blok jest wyposażony w kilka takich elementów bieżnika. W ten sposób maksymalizuje się liczbę krawędzi trakcyjnych. Co więcej, lamele te mocno wrzynają się w siebie podczas kontaktu z nawierzchnią, zwiększając sztywność bieżnika, a co za tym idzie — sterowność opony.

Zalety opony Matador MPS-125 Variant All Weather

  • Trzy podłużne rowki odwadniające o ostrych krawędziach zapewniają doskonałą odporność na aquaplaning, tworząc jednocześnie dodatkowe rowki, które znacznie poprawiają trakcję na śniegu i lodzie.
  • Liczne trójwymiarowe lamele dodają niezliczoną ilość ostrych krawędzi, co pozwala na pewniejszą jazdę po oblodzonych nawierzchniach.
  • Wzmocnione strefy barkowe o wysokiej sztywności zapewniają optymalne rozłożenie obciążeń zewnętrznych na powierzchni styku opony z podłożem, co przedłuża jej żywotność.

Dostępne rozmiary opon Matador MPS125 Variant All Weather

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-18, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2021 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia