Goodyear UG Performance 2

Goodyear
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Goodyear UG Performance 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Opona zimowa Goodyear UltraGrip Performance 2 została zaprojektowana specjalnie z myślą o często nieprzewidywalnych warunkach zimowych w krajach skandynawskich. Ten model jest przeznaczony przede wszystkim dla właścicieli potężnych i szybkich samochodów osobowych różnych klas.

Dzięki szerokiej gamie rozmiarów o rozmiarach od 16 do 21 cali opona ta doskonale sprawdzi się w wielu nowoczesnych modelach samochodów osobowych. Jednym z dowodów na doskonałe parametry techniczne tego modelu są przypisane mu bardzo wysokie wskaźniki prędkości H I V.

Podobnie jak większość innych zimowych modeli tego producenta, model ten charakteryzuje się bieżnikiem w kształcie litery V z symetrycznym kierunkowym wzorem. Takie rozmieszczenie elementów bieżnika jest szczególnie skuteczne na zimowych nawierzchniach dróg.

Jedną z głównych cech tego wzoru bieżnika jest oryginalna konstrukcja jego środkowej części, która jest w całości zajęta przez dwa rzędy wolnostojących bloków. Bloki te ułożone są w taki sposób, że tworzą rodzaj gąsienicy czołgu. Taka konstrukcja pozwoliła na znaczną poprawę właściwości trakcyjnych i przyczepności na zaśnieżonych nawierzchniach.

Należy również wspomnieć o dwóch szerokich podłużnych rowkach oddzielających strefy barkowe od reszty bieżnika. Rowki te mają krawędzie piłokształtne, co w połączeniu z ich dużą szerokością pozwala znacznie większej części bieżnika na kontakt z powierzchnią drogi ze względu na zdolność do przechowywania wystarczająco dużej ilości śniegu.

Jedną z najbardziej zauważalnych innowacji jest technologia Adaptive SipeGrip, w której zastosowano dwa rodzaje lameli w tej samej oponie, z których każda ma spełniać określoną funkcję. Orientacja lameli jest zawsze zgodna z konfiguracją powierzchni styku opony z podłożem, co zapewnia optymalną przyczepność oraz wysoką skuteczność przyspieszania i hamowania nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych.

W centralnej części bieżnika opony Goodyear UltraGrip Performance 2 znajdują się dwuwymiarowe, zygzakowate lamele, które otwierają się w kontakcie z nawierzchnią drogi, zapewniając dodatkową trakcję na śniegu i lodzie.

Dostępne rozmiary opon Goodyear UG Performance 2

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.