Goodyear Cargo Vector

Goodyear
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Goodyear Cargo Vector

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Goodyear Cargo Vector jest jedną z najbardziej udanych prób północnoamerykańskiego giganta, aby stworzyć idealny do całorocznego użytku model do lekkich ciężarówek i samochodów dostawczych.

Została ona bardzo ciepło przyjęta na rynku wielu krajów ze względu na doskonałe parametry techniczne, które w zaskakujący sposób łączą się z wysoką efektywnością ekonomiczną. Asymetryczny wzór bieżnika zapewnia optymalną wydajność dzięki "rozlaniu" sztywności bieżnika na poszczególne obszary

Ponieważ model ten był pierwotnie przeznaczony do użytku również w zimie, nie dziwi fakt, że został wyposażony w bieżnik o otwartej konstrukcji. Część zastosowanych w nim rozwiązań zapożyczono z innych opon od Goodyeara, przede wszystkim z linii Wrangler.

Mówimy o blokach bieżnika o złożonym wielokątnym kształcie, które podczas jazdy tworzą liczne krawędzie trakcyjne. Dzięki temu opona czuje się bardzo pewnie nie tylko na asfalcie, ale nawet na wiejskich drogach.

Jednocześnie należy też zauważyć, że bloki są umieszczone na bieżniku w taki sposób, że w kontakcie z drogą tworzą cztery ciągłe podłużne żebra. Ta funkcja znacznie poprawia kilka cech opony jednocześnie — stabilność kierunkową, szybkość prowadzenia.

Ponadto zaokrąglone narożniki bloków w połączeniu z położeniem ich krawędzi pod dużymi nachyleniami znacznie zmniejszają opór toczenia i poziom hałasu. Dodatkowy komfort akustyczny uzyskuje się dzięki temu, że jednostki są rozmieszczone w różnych krokach względem siebie. Zmniejsza to prawdopodobieństwo powstawania dźwięków rezonansowych i wibracji.

Pryzmatyczne lamele zwiększają gęstość lameli przy jednoczesnym zachowaniu sztywności bloku, co poprawia trakcję na śniegu i lodzie oraz stabilność reakcji układu kierowniczego.

Zalety opony Goodyear Cargo Vector

  • Lepsza przyczepność dzięki uniwersalnemu bieżnikowi o zwiększonej liczbie zaczepów;
  • większość nachylonych krawędzi i zaokrąglone rogi bloków zmniejszają opór toczenia i poziom hałasu;
  • szerokie bloki obszarów barkowych poprawiają stabilność podczas manewrowania, zwiększają nośność, zapobiegają nierównomiernemu zużyciu.

Popularne rozmiary opon Goodyear Cargo Vector

Dostępne rozmiary opon Goodyear Cargo Vector

16 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.