Goodyear Efficientgrip SUV

Goodyear
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Goodyear Efficientgrip SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Goodyear EfficientGrip SUV do samochodów typu SUV i crossover ma wiele kluczowych cech — niektóre bardzo ograniczają jej zastosowanie, a inne wyróżniają ją spośród opon większości konkurencyjnych marek. Model ten jest przeznaczony do stosowania przede wszystkim na drogach asfaltowych, gdzie wykazuje swoje największe zalety. Większość z nich wynika z zastosowania w jego konstrukcji technologii FuelSaving.

Technologia FuelSaving to z kolei zestaw rozwiązań technicznych mających na celu osiągnięcie maksymalnej wydajności paliwowej i długiej żywotności opon. W ten czy inny sposób dotyczyły one wszystkich elementów konstrukcji opony — od karkasu po mieszankę bieżnika i jego konstrukcję.

Podstawą konstrukcji tego modelu jest rama, która ze względu na wyżej wymienione cechy charakterystyczne charakteryzuje się obniżoną wagą. Oszczędności uzyskano dzięki zwiększonemu wykorzystaniu materiałów syntetycznych. Co więcej, rama jest w całości z nich zbudowana. Zmniejszono liczbę warstw kordu oraz grubość ścian bocznych. W połączeniu z zastosowaniem technologii "bezszwowego" nawijania pozwoliło to na zmniejszenie wagi opony o ponad 10%.

Odprowadzanie ciepła i opór toczenia zostały odpowiednio zmodyfikowane, co miało pozytywny wpływ na efektywność paliwową.

Kolejnym punktem, na który zwrócono szczególną uwagę podczas projektowania, było zapewnienie maksymalnej skuteczności hamowania. W tym celu konieczne było zastosowanie kilku rozwiązań technicznych jednocześnie, które wpłynęły zarówno na konstrukcję bieżnika, jak i skład jego mieszanki gumowej.

W strefie barkowej bieżnika znajduje się wiele szerokich bloków o przekroju poprzecznym, z których każdy posiada kilka prostych lameli. Bloki połączone są ze sobą cienkim żebrem wzdłużnym, które stanowi sztywne połączenie między nimi.

Bloki i wycięte w nich lamele tworzą w ruchu szereg zazębiających się krawędzi. Łączące je podłużne żebro oraz masywne wymiary samych bloków zapewniają stabilność i niezawodność, znacznie skracając drogę hamowania. Z kolei mieszanka bieżnika pomaga w bardziej efektywnym hamowaniu dzięki specjalnym związkom polimerowym, które zapewniają lepsze przyleganie bieżnika do nawierzchni drogi.

Dostępne rozmiary opon Goodyear Efficientgrip SUV

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.