Opony letnie Goodyear

Goodyear
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

5.02/6

Wyszukaj
letnie opony
Goodyear

Szerokość

Profil

Średnica

Opony letnie Goodyear czy warto?

Amerykański producent opon letnich Goodyear to marka z ogromną tradycją. Kamieniem milowym w działalności firmy było zamówienie pochodzące od amerykańskiej armii. Oprócz tworzenia opon osobowych na sezon letni, inżynierowie marki Goodyear mieli sposobność wzięcia udziału w wielu spektakularnych projektach.

W 1964 roku Craig Breedlove – pięciokrotny rekordzista światowej prędkości lądowej, poruszając się w pojeździe przy pomocy opon Goodyeara, został pierwszym człowiekiem, który pokonał prędkość dźwięku, czyli 1225 km/h.

Co więcej, w 1970 roku, ogumienie Goodyear zostały zamontowane w wózku księżycowym, który wziął udział w słynnej misji Apollo 14.

Lata 70 to sukces koncernu Goodyear za sprawą pojawienia się opon radialnych. A Ówczesny dyrektor generalny Charles J. Pilliod Jr postanowił przestawić produkcję opon.

Amerykańscy kierowcy w przeciwieństwie do Europejczyków nie byli przekonani do tego rozwiązania i dużo chętniej wybierali opony diagonalne. Co ważne, dzisiaj prawie 100 procent sprzedawanych opon to opon radialne.

Historia marki koncernu opon letnich Goodyear

Opony letnie Goodyear powinny być kojarzone z twórcą Frankiem Seiberlingiem, który na cześć Charlesa Goodyeara nazwał swoją markę. To właśnie Goodyear w 1839 roku opracował innowacyjną technologię tworzenia gumy.

Logotypem amerykańskiego koncernu zostały uskrzydlone sandały, kojarzone z atrybutem grackiego boga podróżnych – Hermesa.

Frank Seiberling zauważył wielkie możliwości, które dawał wówczas przemysł motoryzacyjny i rozpoczął produkcję opon samochodowych. W 1901 dostarczył Henry'emu Fordowi opony wyścigowe, a następnie produkował opony do pierwszych egzemplarzy legendarnego Forda Model T.

To właśnie marka opon Goodyear otrzymała patent na pierwszą oponę bezdętkową w 1903 roku, a sześć lat później koncern stworzył oponę pneumatyczną do samolotów.

Testy opon letnich Goodyear

Jeśli chodzi o testy opon letnich marki Goodyear warto przeanalizować oponę Goodyear Efficientgrip Performance. Ogumienie było testowane przez takie magazyny jak: ACE/GTÜ, Auto, Motor und Sport, ÖAMTC, ADAC i TCS.

Testy jasno wskazują, że opona na lato Efficientgrip Performance jest ogumieniem polecanym przez testujące jednostki, które wystawiły tejże oponie wysokie oceny. Co oczywiście wskazuje na pełen obiektywizm co do wysokiej jakości opon amerykańskiego koncernu.

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.