Goodyear Efficientgrip Performance

Goodyear
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Goodyear Efficientgrip Performance

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Goodyear EfficientGrip Performance została zaprojektowana wyłącznie do samochodów o wysokich osiągach. Wysokie osiągi opony potwierdza indeks prędkości H, V, W i Y.

Być może najważniejszą cechą tego modelu jest technologia WearControl. Technologia ta łączy wysoką trakcję w każdych warunkach z innymi cechami charakterystycznymi dla całej rodziny energooszczędnych modeli — trwałością i oszczędnością paliwa.

To trudne zadanie zostało osiągnięte poprzez zastosowanie kilku receptur mieszanek gumowych. Oznacza to, że bieżnik opony Goodyear EfficientGrip Performance składa się z dwóch warstw. Wewnętrzna warstwa bieżnika wykonana jest z mieszanki gumowej, która charakteryzuje się nie tylko wysoką sztywnością jak u większości konkurentów, ale również niskim generowaniem ciepła.

Powszechnie wiadomo, że opony podczas jazdy nagrzewają się, w wyniku czego bieżnik zaczyna się intensywnie niszczyć — ma to negatywny wpływ na trwałość opony. 

Ponadto, sztywna wewnętrzna warstwa bieżnika zapewnia większą odporność na dynamiczne odkształcenia i bardziej równomiernie rozkłada nacisk zewnętrzny na powierzchnię styku opony z podłożem. W rezultacie opona zachowuje się na drodze w sposób niezawodny i przewidywalny. 

Z kolei górna warstwa bieżnika wykonana jest z bardziej elastycznej mieszanki gumowej. Mieszanka ta wyróżnia się wyższą zawartością składników zawierających krzem. Zwiększona elastyczność pozwala bieżnikowi lepiej otaczać nawet najmniejsze nierówności na drodze, zapewniając tym samym doskonałą trakcję, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Jednocześnie mieszanka krzemionkowa sprawia, że opona jest jeszcze bardziej odporna na zużycie, co pozytywnie wpływa na jej trwałość.

Ponieważ opona jest przeznaczona do samochodów o wysokich osiągach, najważniejszą kwestią było zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy z każdą prędkością. To w dużej mierze dlatego w tej oponie zastosowano asymetryczny kierunkowy wzór bieżnika, który zapewnia doskonałe osiągi niezależnie od charakterystyki nawierzchni.

Dostępne rozmiary opon Goodyear Efficientgrip Performance

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.