Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV

Goodyear
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

Ten model nie posiada jeszcze opinii użytkowników.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV jest przeznaczona dla właścicieli mocnych i szybkich samochodów, którzy nie chcą rezygnować z wysokiego komfortu jazdy na rzecz dobrego prowadzenia. Wysokie indeksy prędkości W i Y świadczą o doskonałych osiągach opony.

Ponieważ opona została pierwotnie zaprojektowana z myślą o prędkościach autostradowych, w celu zagwarantowania wyższego poziomu bezpieczeństwa zastosowano w niej jedną z najbardziej innowacyjnych technologii firmy — Active CornerGrip Technology. Pod tym pojęciem kryje się szereg rozwiązań technicznych, które zostaną omówione poniżej.

Producenci opon z Ameryki Północnej preferują stosowanie asymetrycznego kierunkowego wzoru bieżnika, ponieważ jest to bieżnik, który zapewnia najlepsze osiągi przy dużych prędkościach we wszystkich warunkach drogowych. Cechą charakterystyczną opony jest inny wzór bieżnika po wewnętrznej i zewnętrznej stronie.

Kluczową cechą technologii Active CornerGrip jest wzmocniona włóknem aramidowym ściana boczna na zewnętrznej stronie opony. Aramid pod względem właściwości odpowiada kevlarowi używanemu do produkcji pancerzy.

Powszechnie wiadomo, że podczas pokonywania zakrętów opony są bardziej obciążone po stronie zewnętrznej niż wewnętrznej, co powoduje zniekształcenie bieżnika i nierównomierne rozłożenie obciążenia na powierzchni styku opony z podłożem, a w konsekwencji poślizg. 

Specjalne wzmocnienie z włókien aramidowych w ścianie bocznej opony po jej zewnętrznej stronie daje bieżnikowi znacznie większą odporność na odkształcenia. Zapewnia to bardziej równomierny rozkład nacisku na powierzchni styku. Dzięki temu opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV oferuje doskonałą stabilność na zakrętach przy wyższych prędkościach.

Kolejną cechą asymetrycznego wzoru bieżnika jest podłużne żebro, znajdujące się w środkowej części bieżnika, które posiada jednoczęściową, bardzo sztywną strukturę. Dzięki temu rozwiązaniu opona wykazuje fenomenalną stabilność kierunkową przy każdej prędkości.

Ponadto, solidne wymiary i wysoka sztywność centralnego żebra wzdłużnego umożliwiają oponie szybką i precyzyjną reakcję na ruchy kierownicą, nadając sportowy charakter prowadzeniu.

Dostępne rozmiary opon Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.