Dunlop SP Sport Bluresponse

Dunlop
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Dunlop SP Sport Bluresponse

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Dunlop SP Sport Bluresponse to opona letnia klasy premium produkowana z myślą o kierowcach, którzy poszukują maksymalnej jakości i perfekcji.

W oponie zastosowano asymetryczną konstrukcję bieżnika, której części zewnętrzna i wewnętrzna odpowiadają kolejno za stabilną jazdę po suchych nawierzchniach oraz bezpieczeństwo na nawierzchniach mokrych.

Innowacyjna rzeźba bieżnika pozwala na skuteczne i natychmiastowe usuwanie nadmiaru cieczy spod opony, przez co jej powierzchnia ma kontakt z podłożem, szybko się suszy i ma mniejsze szanse na wystąpienie zjawiska akwaplanacji.

Opona została wykonana z nowoczesnej mieszanki polimerowej, której naczelną właściwością jest maksymalna przyczepność podczas jazdy. Dzięki takiemu składowi nawet skomplikowane trasy pokonywane z dużą prędkością nie doprowadzają do utraty kontroli nad samochodem.

Producent dopilnował, aby znacznie skrócić czas hamowania na nawierzchniach suchych i mokrych w stosunku do możliwości poprzednich modeli w tej klasie. W obu przypadkach czas hamowania udało się skrócić o mniej więcej trzy metry, co jest niebywałym osiągnięciem.

Dla wielu klientów bardzo ważnym czynnikiem w przypadku decyzji o zakupie opon są informacje na temat efektywności paliwowej. W tym wypadku zużycie paliwa zmniejszono o niemal 30% w stosunku do poprzednich modeli producenta o podobnej specyfikacji.

Brytyjska firma należąca do koncerny Goodyear cechuje się dużą troską o ekologię, dlatego dba się o nią już na etapie wczesnego projektowania opon. Mieszanka polimerowa, która stanowi ten model, zmniejsza ilość generowanego ciepła, a niższe spalanie paliwa skutkuje mniejszą emisją substancji toksycznych.

Testy opony letniej Dunlop SP Sport Bluresponse

  • Test ADAC w rozmiarze 185/60 R15, opona letnia Dunlop SP Sport Bluresponse otrzymała notę dobrą (3. miejsce, 2013 r.);
  • Test Auto Zeitung w rozmiarze 215/55 R16, opona letnia Dunlop SP Sport Bluresponse zwyciężyła konkurs (1. miejsce, 2013 r.);
  • Test Autobild Allrad w rozmiarze 215/65 R16, opona letnia Dunlop SP Sport Bluresponse otrzymała notę polecaną (2015 r.).

Dostępne rozmiary opon Dunlop SP Sport Bluresponse

14 cali

Pokaż ofertę

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.