Hankook Ventus Prime 3 K125

Hankook
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Hankook Ventus Prime 3 K125

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja dożywotnia
14 dni na zwrot towaru

Hankook Ventus Prime 3 K125 to opona letnia o szerokim zakresie zastosowań — do samochodów klasy średniej, luksusowych i rodzinnych. Model ten wyróżnia się przyczepnością, która jest równie dobra na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. Do tego dochodzą doskonałe właściwości jezdne i komfort, które producent osiągnął dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych.

Model ten został wprowadzony na rynek w 2016 roku i charakteryzuje się lepszą trakcją na suchych nawierzchniach. Osiągnięto to poprzez opracowanie nowego wzoru bieżnika, a także nadanie blokom większej sztywności. Dzięki tym innowacjom uzyskano większą powierzchnię styku, co znajduje odzwierciedlenie w charakterystyce trakcji.

W celu stworzenia optymalnych warunków na mokrej nawierzchni producent przewidział cztery głębokie kanały. To oni mają rolę głównego drenażu, z którym doskonale sobie radzą. Należy zwrócić uwagę, że głębokość kanałów nie jest jednakowa. Wynika to z dążenia projektantów do zachowania właściwości trakcyjnych w różnych warunkach pogodowych. Do tego należy dodać system lameli, które uzupełniają kanały odprowadzające wodę, tworząc razem skuteczny system chroniący pojazd przed aquaplaningiem.

Oprócz wyżej wymienionych cech bieżnika warto wspomnieć o sztywnym żebrze centralnym, a także o blokach barkowych, które wyróżniają się masywnością. Poprawiło to właściwości jezdne i stabilność przy większych prędkościach.

Obecność kilku żeberek spowodowała zmniejszenie oporów toczenia. Miało to pozytywny wpływ na oszczędność paliwa.

W sercu opony znajduje się metalowy pręt łamiący, który w połączeniu z większymi blokami barkowymi ma pozytywny wpływ na prowadzenie. W szczególności przejawia się to w dokładniejszej reakcji, czyli reakcji na skręt kierownicy.

Zalety opony Hankook Ventus Prime 3 K125

  • Szeroki zakres zastosowania dla różnych klas pojazdów;

  • ulepszony wzór bieżnika zapewnia lepsze prowadzenie i stabilną jazdę;

  • skuteczny system odprowadzania wody zapewnia zachowanie trakcji na mokrych nawierzchniach;

  • dwutlenek krzemu w mieszance bieżnika poprawia właściwości trakcyjne.

Dostępne rozmiary opon Hankook Ventus Prime 3 K125

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2024 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.