Falken Azenis FK510 SUV

Falken
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Falken Azenis FK510 SUV

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

5.56/6

Falken Azenis FK510 SUV to opona letnia klasy średniej, produkowana z myślą o samochodach typu SUV. Stanowi wymarzony wariant dla kierowców, którzy cenią jakość adekwatną do ceny i nowoczesne rozwiązania.

Produkt jest szczególnie polecany kierowców, których samochody mają mocny silnik. Dzięki takiemu połączeniu możliwe będzie pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego pod maską oraz w ogumieniu.

Opona została wyposażona w bieżnik o konstrukcji asymetrycznej. Jego nowoczesna rzeźba została podzielona na dwie niezależne części. Zewnętrzna pozwala na stabilizację podczas jazdy po suchej nawierzchni i pokonywania ostrych zakrętów.

Z kolei zadaniem części wewnętrznej jest zapewnienie przyczepności, kiedy nawierzchnia jest mokra. Uniwersalne zastosowanie to wielki plus w okresie letnim, kiedy skrajne upały przerywane są gwałtownymi burzami.

Progresywny system lameli i układ bloków na bieżniku sprawiają, że w trakcie jazdy w deszczu woda i błoto są na bieżąco odprowadzane spod opony. W rezultacie kierowca ma mniejsze szanse na poślizg i wystąpienie niebezpiecznego zjawiska akwaplanacji. Nazywamy tak sytuację, kiedy między gumą a podłożem znajdzie się za dużo wody, po której pojazd płynie, stanowiąc niebezpieczeństwo dla kierowcy i innych uczestników ruchu.

Opona Falken Azenis FK510 SUV została wykonana z profesjonalnej mieszanki gum dobrej jakości, które nie tracą swoich właściwości niezależnie od pogody. Wysoka temperatura i rozgrzane jezdnie nie odkształcają gumy i nie mają wpływu na jej twardość.

Wzmocniona konstrukcja opony sprawia, że zużywa się ona równomiernie i cieszy bardzo długą żywotnością, a przede wszystkim jest przystosowana do ponadprzeciętnego obciążenia.

Testy opony letniej Falken Azenis FK510 SUV

  • Test Auto Express SUV Tyre w rozmiarze 215/50 R18, opona letnia Falken Azenis FK510 SUV otrzymała notę polecaną (2. miejsce, 2019 r.);

  • Test Gute Fahrt SUV Summer Tyre w rozmiarze 215/50 R18, opona letnia Falken Azenis FK510 SUV otrzymała notę polecaną (3. miejsce, 2020 r.). 

Dostępne rozmiary opon Falken Azenis FK510 SUV

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

21 cali

Pokaż ofertę

22 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.