Matador MP72 Izzarda A/T 2 | Zobacz testy i opinie | 24opony.pl

Matador MP72 Izzarda A/T 2

Matador
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Matador MP72 Izzarda A/T 2

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 7 lat
14 dni na zwrot towaru

Ocena opony

3.89/6

Matador MP72 Izzarda A/T 2 to opona całoroczna, która ma wszechstronne zastosowanie. Model ten, zaprojektowany do jazdy terenowej i crossoverów, wykazuje dobre osiągi zarówno na nawierzchni asfaltowej, jak i gruntowej dowolnego typu.

Od większości konkurentów ta opona wyróżnia się naprawdę wytrzymałą i odporną na uderzenia konstrukcją. Jej korpus zbudowany jest z podwójnych kordów syntetycznych, co zwiększyło wytrzymałość i nośność, zapewniając niską wagę.  Pomiędzy warstwami kordu znajduje się specjalne wypełnienie gumowe. Obniża to temperaturę opony podczas jazdy, co zwiększa żywotność bieżnika i zmniejsza opory toczenia. 

Jedną z charakterystycznych cech tej opony jest bardzo równomierny rozkład obciążeń zewnętrznych na całej powierzchni styku. W dużej mierze jest to zasługa zoptymalizowanego kształtu profilu bieżnika. Profil bieżnika ma kształt eliptyczny i został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować powierzchnię styku opony z podłożem pod obciążeniem zewnętrznym, która jest jak najbardziej zbliżona do kwadratu. W efekcie końcowym uzyskano szereg ważnych cech użytkowych — wysoka odporność na nierównomierne zużycie bieżnika, sterowność i skuteczność hamowania.

Oprócz zastosowania stalowego kordu ściany boczne są chronione przed agresywnymi wpływami zewnętrznymi i innymi rozwiązaniami technicznymi. Jednym z nich jest projekt strefy barkowej. Bloki znajdujące się w tej części bieżnika mają strukturalną kontynuację na ścianach bocznych opony. Dodatkowo tuż poniżej znajduje się kilka specjalnych wypukłości. Chronią one ściany boczne przed przebiciami, przecięciami i otarciami spowodowanymi jazdą w terenie.

Model ten należy do kategorii All Terrain, co oznacza wysokie osiągi niezależnie od charakterystyki nawierzchni. Wszechstronność jest w dużej mierze zasługą wzoru bieżnika. Jego kluczową cechą jest zwiększona ilość pojedynczych bloków, dzięki czemu powierzchnia styku opony z nawierzchnią posiada wiele wielokierunkowych krawędzi trakcyjnych.

Jednocześnie konstruktorom udało się zapewnić niski opór toczenia i dobry komfort akustyczny. Bloki są ułożone w taki sposób, że tworzą dużą liczbę poprzecznych rzędów , co zmniejsza zużycie paliwa i poziom hałasu.

Dostępne rozmiary opon Matador MP72 Izzarda A/T 2

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.