Hankook Ventus S1 evo3 K127

Wyszukaj opony
wg rozmiaru

Szerokość

Profil

Średnica

opony letnie

Rodzaj bieżnika: ASYMETRYCZNY

Opony asymetryczne – gwarancja bezpieczeństwa

 

Bieżnik asymetryczny dominuje wśród opon letnich. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów. Oponę asymetryczną pierwszy raz wyprodukowano w 1964 roku a była to Michelin X-AS.

 

Jak rozpoznajemy opony asymetryczne?

 

Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Część zewnętrzna bieżnika odpowiada za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część odpowiada za przyczepność podczas hamowania - szybko i skutecznie odprowadza wodę. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.

 

Zalety bieżnika asymetrycznego

 

Główne zalety takiego bieżnika to bardzo dobra trakcja na zakrętach nawet przy większej prędkości oraz łatwiejsze odprowadzanie wody – ochrona przed aquaplaningiem. Bieżnik asymetryczny zużywa się wolniej, co sprawia, że możemy dłużej użytkować oponę.

Klasa opony: ŚREDNIA

Opony klasy średniej – dobry stosunek ceny do jakości

Opony klasy średniej, zwane inaczej „medium” są nowoczesne a producenci dbają o jakość i wysokie standardy oraz długą trwałość. Wykonane są z dobrych mieszanek gumowych. Gwarantują większe bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach. Opony klasy średniej cechują się dobrymi parametrami pod względem ekonomicznej jazdy i hałasu.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Opony średniej – dla jakich samochodów?

Klasa średnia opon dedykowana jest dla pojazdów osobowych klasy średniej i tańszych samochodów. Jeśli jeździsz spokojnie zarówno w mieście jak i w dalsze trasy oraz cenisz sobie bezpieczeństwo, to opony klasy średniej są właśnie dla Ciebie.

Hankook Ventus S1 evo3 K127

Hankook

  

Hankook Ventus S1 evo3 K127 - opona na lato

 

Marka Hankook powstała w 1941 roku w Seulu. Jest to największy producent ogumienia w Korei Południowej i jeden z największych na świecie. Producent aktywnie działa również w Europie a jego opony stosowane są w autach osobowych, dostawczych, ciężarowych, sportowych a także w oryginalnym wyposażeniu czołowych producentów samochodów (tzw. homologacja) jak np. Audi- oznaczenie AO. Opony Hankook dostępne są w ponad 170 krajach świata.

 

Hankook Ventus S1 evo3 K127 to letnia opona klasy średniej. Jest to nowość na rynku dostępna na początku 2019 roku, następca polecanych Hankook Ventus S1 evo oraz evo2. Po wprowadzeniu na rynek będzie produkowana w rozmiarach od 17 do 22 cali.

 

Co wiemy o nowych oponach Hankook Ventus S1 evo3 K127?

 

Nowy model Ventus S1 evo3 K127 charakteryzuje się lepszym prowadzeniem oraz żywotnością, zmniejszono opory toczenia, co na pewno będzie miało wpływ na środowisko i kieszeń użytkownika. Polepszone parametry takie jak bieżnik z masywnymi bocznymi klockami i mostki pomiędzy nimi mają poprawić prowadzenie. Dzięki użyciu włókien aramidowych w opasaniu opony samochód prowadzić pewniej i stabilniej nawet przy wyższej prędkości. Zwiększona powierzchnia styku opony z podłożem oraz mieszanka z zawartością żywicy odpowiedzialne są za lepsza przyczepność. 4 rowki odprowadzające wodę oraz domieszka odpowiednio dobranej krzemionki minimalizują zjawisko wystąpienia aquaplaningu. Dzięki technologii zazębiających się elementów w strukturze siatki opona nie "pływa" a przy tym wygląda atrakcyjnie. Ciekawym dodatkiem jest wizualna metoda wskazania zbieżności kół. Pozwala to na kontrolowanie prawidłowego ustawienia geometrii zawieszenia dzięki specjalnym znacznikom umieszczonym na żebrach barkowych opony. Jeśli znaczniki po obu stronach opony zużywają się jednakowo, to koła w pojeździe są dobrze ustawione. Jeśli jednak wskaźniki zużywają się nierównomiernie jest to znak, że trzeba sprawdzić zawieszenie. Ventus S1 evo3 K127 to opona segmentu Ultra High Performance gdzie indeksy prędkości są wysokie – "Y" (do 300 km/h) i "(Y)" (ponad 300 km/h). Dzięki temu nowy Hankook będzie mógł być zamontowany w bardzo wielu luksusowych modelach, takich jak: Porsche, Maseratti, Ferrari, Audi, Mercedes Benz i VW.

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia