Firestone Winterhawk 4

Firestone
Dostawa gratis

Wyszukaj opony Firestone Winterhawk 4

Szerokość

Profil

Średnica

Certyfikowany sprzedawca
Gwarancja 5 lat
14 dni na zwrot towaru

Firestone Winterhawk 4 to następca modelu Winterhawk 3, który tak samo, jak poprzednik jest oponą zimową klasy średniej, skierowaną do kierowców samochodów osobowych.

Nowy model opony od amerykańskiej marki z ponad 100-letnim doświadczeniem można określić jako ulepszoną pod każdym kątem nową wersję Winterhawk 3. Wyróżnili ją unijni eksperci, którzy zdecydowali się przyznać owej oponie symbol 3PMSF (z ang. Three Peak Mountain Snow Flake). 

Oznacza to w praktyce, że wszystkie wymagania, jakie powinna spełniać opona zimowa, zostały przez model Winterhawk 4 spełnione.

Opona została wyposażona w kierunkowy bieżnik, który układa się w kształt litery „V”. Ów bieżnik zapewnia krótką drogę hamowania na śniegu, a także pozytywnie wpływa na odprowadzanie śniegu, a także błota, które pojawia się po roztopach.

Nie można zapominać o takich czynnikach jak odporność oraz uniwersalność, gdyż są one również mocnymi stronami opony Firestone Winterhawk 4. Wspomniany model jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne, a opona świetnie sobie radzi na praktycznie każdym rodzaju nawierzchni, dzięki czemu automatycznie zwiększa się bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów w trakcie jazdy.

Dodatkowo warto wspomnieć również o tym, że pomimo tego, że bezpieczeństwo było już mocną stroną poprzedniego modelu marki Firestone, to konstruktorzy i tak postanowili ten aspekt jeszcze udoskonalić.

Przede wszystkim ich decyzja była spowodowana faktem, że jazda w warunkach zimowych zawsze stanowi pewne ryzyko, zagrażające zdrowiu i życiu kierowcy oraz jego pasażerów. W taki oto sposób powstała opona, która zapewnia zwiększoną przyczepność na śniegu, a także skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

Zimową porą, aura panująca na zewnątrz potrafi być naprawdę różna, dlatego opony, które są w stanie zapewnić maksymalną kontrolę nad pojazdem niezależnie od niej, stanowią niezrównaną wartość.

Test opony zimowej Firestone Winterhawk 4:

  • Test Használtautó.hu w rozmiarze 205/55 R16, opona zimowa Firestone Winterhawk 4 otrzymała notę powyżej przeciętnej (2020 r.).

Dostępne rozmiary opon Firestone Winterhawk 4

15 cali

Pokaż ofertę

16 cali

Pokaż ofertę

17 cali

Pokaż ofertę

18 cali

Pokaż ofertę

19 cali

Pokaż ofertę

20 cali

Pokaż ofertę

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.