Opony do Cadillac

Zmień markę Zmień markę

Opony do Cadillac to dobry sposób aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia z jazdy tym autem. Cadillac to jedna z najstarszych marek samochodowych na świecie z bogatą historią i tradycją. Niezawodność, precyzja mechaniczna oraz unikatowa stylistyka sprawiły, że samochody te mają liczne grono miłośników na całym świecie. Sprawdź ofertę opon do Cadillac i dobierz model dla siebie!

Wybierz model samochodu, aby znaleźć pasujące opony

Jak dobrać opony do Cadillac?

Opony do Cadillac warto dobierać w oparciu o rozmiar, który zaleca producent auta. Każdy model pojazdu cechują inne wymiary rekomendowane i opcjonalne, a dobre dopasowanie zapewnia możliwie najlepsze właściwości jezdne. Wskazówki producenta odnośnie dedykowanego rozmiaru można wygodnie sprawdzić w dokumentacji pojazdu.

Chcąc dobrać najlepsze opony do Cadillac, warto też przeanalizować własny styl jazdy i potrzeby. To od nich będzie w dużej mierze zależeć, jakie parametry ogumienia okażą się najważniejsze.

Rekomendowane rozmiary opon do Cadillac

W Stanach Zjednoczonych kierowcy stosują zazwyczaj opony do Cadillac o wysokim profilu, dla zachowania maksymalnego komfortu jazdy. Oryginalne wyposażenie auta Cadillac Brougham (1989 r.) obejmowało między innymi opony w rozmiarze 235/75R15 i 235/70R15.

Z kolei oryginalne wyposażenie samochodu Cadillac Deville (1998 r.) posiadał nieco niższe opony o wymiarach 225/60R16. Nowszy już model Cadillac Escalade (od 1999 r.) korzysta z opon w rozmiarze 285/45R22 i 265/65R18.

Szeroki wybór rozmiarów opcjonalnych dla wybranych modeli Cadillac, umożliwia montaż kół o średnicy 20, 22, czy nawet 26 cali. A to znacznie rozszerza ofertę opon, jakie można dobrać do Cadillaca.

Dostawa gratis

Dostawa gratis

Otrzymasz u nas darmową dostawę do Twojego zamówienia opon

Fachowa pomoc

Fachowa pomoc

Do Twojej dyspozycji jest nasza infolinia oraz czat

Odbiór w serwisie

Odbiór w serwisie

Kupione opony możesz odebrać oraz zamontować w wybranym serwisie

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Współpracujemy z wieloma znanymi i rekomendowanymi producentami opon

Cadillac – producent

Cadillac to amerykański producent pojazdów z bogatą historią, sięgającą 1902 roku. To plasuje firmę w gronie najstarszych marek samochodowych na całym świecie. Twórcą i założycielem przedsiębiorstwa był Henry Leland, a sama nazwa pochodzi od oficera, który służył francuskiemu królowi – Ludwikowi XIV.

Marce Cadillac zawdzięczamy wiele innowacji na rynku motoryzacyjnym. Już w 1908 roku firma wprowadziła wymienne części samochodowe, co było na tamte czasy nowatorskim rozwiązaniem. Już dwa lata później Cadillac jako pierwszy wprowadził produkcję samochodów z całkowicie zamkniętą kabiną.

W 1912 roku zostały wyprodukowane pierwsze modele Cadillac wyposażone w instalację elektryczną, umożliwiającą oświetlenie samochodu oraz zapłon. 1928 rok przyniósł kolejną innowację, gdy Cadillac wprowadził pierwszą w pełni synchronizowaną skrzynię biegów do swoich modeli. Późniejsza historia pokazuje jeszcze wiele nowatorskich myśli, które wyprzedzały swoje czasy.

Najlepsze opony do Cadillac będą odbiciem myśli techniczne amerykańskiego przedsiębiorstwa. Taki model powinien cechować się innowacyjnością, precyzyjnym wykonaniem i dobrym połączeniem bezpieczeństwa z komfortem.

Najpopularniejsze modele Cadillac

Samochody Cadillac są dziś sprzedawane na całym świecie, w ponad 50 krajach. Choć szczególną popularność zdobyły w Stanach Zjednoczonych, stylowe wykończenie i solidność przyciąga również kierowców z Europy.

Najpopularniejsze modele Cadillac produkowane obecnie to między innymi: Cadillac Escalade (wraz z nowszymi modelami EXT, ESV oraz Hybrid), Cadillac CTS oraz Cadillac CTS V, ekskluzywny dla Europy Cadillac BLS oraz wiele innych uznanych pojazdów!

Zobacz także:

opony do Alpine, opony do Jeep, opony do Kia, opony do Renault, opony do Smart

Copyright © 2010-2023 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.