Opony Riken | Darmowa dostawa | Opinie | 24opony

Opony Riken

Riken
Dostawa gratis

OCENA PRODUCENTA

4.99/6

Wyszukaj opony Riken

Szerokość

Profil

Średnica

Opony Riken historia marki

Początki Riken sięgają już 1917 roku, w którym to został założony instytut Riken Gomu Industry. Od niego został potem utworzony oddział Riken Rubber Company i to właśnie od niego rozpoczyna się historia producenta opon.

Japońska marka ogumienia powstała w 1958 roku pod nazwą Nippon Riken Rubber. Był to efekt fuzji dwóch przedsiębiorstw - Riken Rubber Company oraz Okamoto Rubber Industries. W tym samym roku zostały wyprodukowane pierwsze opony producenta z Japonii. 

Firma Riken dynamicznie rozwijała się już od samego początku. W 1961 Riken otworzyło fabrykę w Kanagawie, a już dwa lata później japońskie przedsiębiorstwo otworzyło pierwszą filię zagraniczną w Hongkongu. 

W kolejnych dekadach, opony Riken konsekwentnie debiutowały na wielkich rynkach. Pierwsza filia japońskiej marki na terenie USA została założona w Nowym Jorku, w 1974 roku. Pod koniec lat 80. natomiast, ogumienie Riken trafiło do Europy. 

Dzięki wysokiej jakości opon, wysokiemu standardowi pracy oraz dbałości o każdy szczegół, marka Riken zwróciła na siebie uwagę liderów branży. W roku 1992, opony Riken stały się częścią grona producentów koncernu Michelin. 

Po przejęciu firma dalej rozwijała skrzydła ulepszając i poszerzając ofertę wysokiej jakości opon. W 2002 roku na rynku debiutuje opona Riken Raptor, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych modeli ogumień w historii japońskiego producenta. 

Doświadczenie oraz zaawansowane technologie Michelin, który należy do trójki niekwestionowanych liderów rynku, otworzyło przed Riken cały szereg nowych możliwości. Japońska marka do dziś aspiruje wysoko. Konsekwentnie zdobywając popularność na całym świecie, Riken powiększa grono pozytywnych opinii kierowców na temat swoich opon.

Dlaczego warto kupić opony Riken

Opony japońskiej firmy Riken to przede wszystkim wysoki poziom dbałości o szczegóły, z którego zasłynęła marka. Japończycy znani są z innowacyjnego i solidnego podejścia do produkcji opon zimowych, letnich i całorocznych.

Warto wspomnieć, że japońska marka należy do producentów, w których inwestuje lider branży - Michelin. Opony Riken zostały więc wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnych standardów i technologii.

Ogumienie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz parametrów jezdnych, a przy tym zachowuje ekonomiczną cenę. Dzięki temu, wysoka jakość opon marki Riken jest w zasięgu portfela każdego kierowcy.

Nie zawsze tanie opony muszą oznaczać rezygnację z przyjemnej i bezpiecznej jazdy. Warto postawić na producenta, któremu zaufał jeden z liderów branży.

Już teraz sprawdź i dobierz opony marki Riken do własnego pojazdu i potrzeb!

Najwyżej oceniane opony Riken

Ocena
producenta

4.99/6

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: Nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2022 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.