Opony Riken - tanie opony letnie i zimowe - 24opony.pl

Riken

Opony Riken

Opony Riken historia marki

Początki Riken sięgają już 1917 roku, w którym to został założony instytut Riken Gomu Industry. Od niego został potem utworzony oddział Riken Rubber Company i to właśnie od niego rozpoczyna się historia producenta opon.

Japońska marka ogumienia powstała w 1958 roku pod nazwą Nippon Riken Rubber. Był to efekt fuzji dwóch przedsiębiorstw - Riken Rubber Company oraz Okamoto Rubber Industries. W tym samym roku zostały wyprodukowane pierwsze opony producenta z Japonii. 

Firma Riken dynamicznie rozwijała się już od samego początku. W 1961 Riken otworzyło fabrykę w Kanagawie, a już dwa lata później japońskie przedsiębiorstwo otworzyło pierwszą filię zagraniczną w Hongkongu. 

W kolejnych dekadach, opony Riken konsekwentnie debiutowały na wielkich rynkach. Pierwsza filia japońskiej marki na terenie USA została założona w Nowym Jorku, w 1974 roku. Pod koniec lat 80. natomiast, ogumienie Riken trafiło do Europy. 

Dzięki wysokiej jakości opon, wysokiemu standardowi pracy oraz dbałości o każdy szczegół, marka Riken zwróciła na siebie uwagę liderów branży. W roku 1992, opony Riken stały się częścią grona producentów koncernu Michelin. 

Po przejęciu firma dalej rozwijała skrzydła ulepszając i poszerzając ofertę wysokiej jakości opon. W 2002 roku na rynku debiutuje opona Riken Raptor, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych modeli ogumień w historii japońskiego producenta. 

Doświadczenie oraz zaawansowane technologie Michelin, który należy do trójki niekwestionowanych liderów rynku, otworzyło przed Riken cały szereg nowych możliwości. Japońska marka do dziś aspiruje wysoko. Konsekwentnie zdobywając popularność na całym świecie, Riken powiększa grono pozytywnych opinii kierowców na temat swoich opon.

Dlaczego warto kupić opony Riken

Opony japońskiej firmy Riken to przede wszystkim wysoki poziom dbałości o szczegóły, z którego zasłynęła marka. Japończycy znani są z innowacyjnego i solidnego podejścia do produkcji opon zimowych, letnich i całorocznych.

Warto wspomnieć, że japońska marka należy do producentów, w których inwestuje lider branży - Michelin. Opony Riken zostały więc wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnych standardów i technologii.

Ogumienie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz parametrów jezdnych, a przy tym zachowuje ekonomiczną cenę. Dzięki temu, wysoka jakość opon marki Riken jest w zasięgu portfela każdego kierowcy.

Nie zawsze tanie opony muszą oznaczać rezygnację z przyjemnej i bezpiecznej jazdy. Warto postawić na producenta, któremu zaufał jeden z liderów branży.

Już teraz sprawdź i dobierz opony marki Riken do własnego pojazdu i potrzeb!

Wyszukaj opony
Riken

Szerokość

Profil

Średnica

Klasa opony: EKONOMICZNA

Opony klasy ekonomicznej – bogaty wybór w niskiej cenie

Opony klasy ekonomicznej, zwane inaczej „budżetową” cechują się atrakcyjną ceną zakupu. Opona z niższej półki, to produkt oparty na klasycznych i sprawdzonych rozwiązaniach. Do produkcji opony ekonomicznej stosowane są tradycyjne mieszanki gumy.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Opony klasy ekonomicznej – dla jakich samochodów?

Klasa ekonomiczna opon dedykowana jest dla niewielkich samochodów miejskich. Jeśli preferujesz spokojną jazdę w warunkach miejskich, a przebiegi są umiarkowane, to opony klasy ekonomicznej są właśnie dla Ciebie.

Grupa producencka:
MICHELIN

Michelin – największy producent opon w Europie i jeden z największych na świecie.

Firma została założona przez braci Andrégo i Édouarda Michelinów w 1889 roku. Siedziba Compagnie Générale des Établissements Michelin znajduje się w Clermont-Ferrand we Francji. Michelin wydaje również mapy i przewodniki („Guide Michelin”) dla turystów zmotoryzowanych.

Przedsiębiorstwo zasłynęło z produkcji opon dla Formuły 1. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli, dętki i opony rowerowe oraz opony do samolotów i promów kosmicznych.

Grupa Michelin marki Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior, Siamtyre, Tigar, Euromaster, Recamic.

Michelin posiada 56 zakładów produkcyjnych w 17 krajach oraz 3 centra technologiczne zlokalizowane w Japonii, Francji i Stanach Zjednoczonych. W 1981 Michelin nabył francuskiego producenta opon - firmę Kleber. W 1990 roku Michelin Group sfinalizował zakup firmy Uniroyal Goodrich Tire Company. W 1995 roku dyrektor zarządzający Grupy Michelin Franćois Michelin oraz Minister Przekształceń Własnościowych Wiesław Kaczmarek podpisali umowę, dzięki której grupa Michelin stała się większościowym akcjonariuszem Stomilu Olsztyn. Polski zakład Michelin zatrudnia ponad 4 tysiące osób. Od sezonu 2011 roku firma została oficjalnym dostawcą opon w WRC i została przedłużona do roku 2016.

Bibendum zwany ludzikiem Michelin to maskotka i symbol przedsiębiorstwa używany w logo firmy oraz w kampaniach reklamowych. To jeden z najstarszych zarejestrowanych znaków towarowych, zaprezentowany po raz pierwszy w 1894 roku.

Najpopularniejsze opony Riken

Riken Maystorm2 B2

4.59/6

Riken to marka opon należąca do koncernu Michelin. Opony produkowane są w fabryce Michelin w Serbii.

Riken Cargo

5.67/6

Najwyżej oceniane

Ocena
producenta

4.99/6

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-13

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia