Wybierz idealny komplet kół do swojego auta!

oznaczenia opon
oznaczenia opon
oznaczenia opon
budowa opony
budowa opony
budowa opony
indeksy prędkości i nośności
indeksy prędkości i nośności
ind. prędkości i nośności
tabele ciśnień
tabele ciśnień
tabele ciśnień
zamienniki opon
zamienniki opon
zamienniki opon
opinie o oponach
opinie o oponach
opinie o oponach
porównaj opony
porównaj opony
porównaj opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak dbać o opony
jak przechować opony
jak przechować opony
jak przechować opony

Wybierz idealny komplet kół do swojego auta!

Które felgi lepiej sprawdzą się zimą a które latem? Stalowe czy aluminiowe? Zimą kierowcy w Polsce najczęściej sięgają po opony zimowe z felgami stalowymi ze względu na oszczędne rozwiązanie. Jednak czy naprawdę jest to najbardziej opłacalne? Twoje zamówienie sprawnie dostarczymy do domu lub wybranego serwisu. Skorzystaj z oferty 24opony.pl i dobierz najlepszy komplet kół do Twojego samochodu!

Dwa komplety felg na zimę i lato to popularne rozwiązanie

Dwa komplety felg na zimę i lato to popularne rozwiązanie

Jakie felgi wybrać? Stalowe czy aluminiowe?

 

To zależy od budżetu. Zimowe opony i felgi stalowe są dobrym połączeniem dla osób, które szukają oszczędności (felgi stalowe są tańsze w zakupie i ewentualnie przy naprawie). Jeśli szukamy felg estetycznych, odpornych na uszkodzenia, lepiej zdecydujmy się na felgi aluminiowe. Istnieją przeciwnicy korzystania z felg aluminiowych zimą, którzy twierdzą, że ich kontakt z solą czy też innymi środkami chemicznymi stosowanymi do odśnieżania dróg spowoduje korozję. Okazuje się jednak, że modele stalowe są tak samo narażone na występowanie rdzy, ponieważ każdorazowe zamontowanie kołpaków powoduje nawet drobne zarysowania, a felga o naruszonej strukturze zewnętrznej jest przez to bardziej narażona na korozję.

Aktualnie dobrej jakości felgi aluminiowe doskonale radzą sobie w warunkach zimowych. Dobierając obręcze ze stopów metali lekkich, zwróćmy uwagę na homologację zimową. Wykończenie, które pozwala na bezpieczną eksploatację w okresie zimowym nie jest obowiązkowe i możemy spotkać się z sytuacją, kiedy to np. tani zakupiony komplet felg nie będzie go posiadać. W takim przypadku felgi aluminiowe faktycznie nie sprawdzą się na mrozie i mogą ulec szybkiemu zużyciu.

Podczas sezonu letniego, który jest o wiele mniej wymagający dla felg, wybór nie jest już wyzwaniem. Warto pamiętać jednak, że alufelgi lepiej radzą sobie z odprowadzaniem ciepłego powietrza. Jeśli preferujemy dynamiczny styl jazdy i spodziewamy się wysokich temperatur, felgi aluminiowe będą lepszym rozwiązaniem.

Jakie felgi na zimę a jakie na lato?

Jakie felgi na zimę a jakie na lato?

Komplet opon i felg - inny na lato i zimę

 

Wymiana opon na sezony letni i zimowy mają sens szczególnie w naszym klimacie, gdzie pory roku potrafią dać się we znaki kierowcom. Ale to rozwiązanie ma również swoje wady. Każda wizyt w serwisie wiąże się ze stratą czasu oraz dodatkowymi kosztami, które zdecydowanie obciążają nasz budżet. Można jednak ograniczyć nasze wydatki, nie tracąc przy tym parametrów. Komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów – zimowe opony z łatwymi w konserwacji felgami stalowymi i opony letnie z efektownie wyglądającymi felgami aluminiowymi.

Różnicę odczujemy już podczas pierwszej wizyty w serwisie. Cena wymiany uwzględnia trudne zdejmowanie i zakładanie opony na felgę. Koszt takiej usługi jest różny w zależności od regionu, miasta lub indywidualnych cen warsztatu. Najczęściej jest to kwota od 20 zł do 50 zł za sztukę. Po dwukrotnej wizycie w warsztacie ( w okresie letnim i zimowym) wydatek roczny wyniesie nawet 400 zł.

Jeśli więc brać pod uwagę średnie ceny felg stalowych, zakup kompletu może zwrócić się już po 2-3 latach. W przypadku felg aluminiowych zakup zwróci się po 3-4 latach. Dobrej jakości felgi będą służyć znacznie dłużej, jest to więc bardzo opłacalna inwestycja.

Przy dłuższym użytkowaniu posiadanie dwóch niezależnych kompletów felg może okazać się rozwiązaniem nie tylko tańszym, ale również wygodniejszym. W sezonie zimowym, gdy nagłe opady śniegu sprawiają, że w serwisach ustawiają się kolejki oczekujących na wymianę, ciężko umówić się na dogodny termin. Mając dwa komplety felg nie trzeba martwić się o kolejkę w serwisie, ponieważ koła możemy w takim przypadku zmienić sami.

Oszczędność przy posiadaniu dwóch kompletów kół widać w jeszcze jednym kontekście. Częste zdejmowanie opon z felg nie pozostaje bez wpływu na ich stan techniczny. Z czasem może dojść do naruszenia konstrukcji stopki, która w trakcie montażu jest nadwyrężana i wyginana. Z opony szybciej uchodzi wtedy powietrze, a jazda z za niskim ciśnieniem mocno obciąża konstrukcję.

Pamiętajmy o tym, że przechowywane przez cały sezon opony i felgi trzeba wyważyć. Samo wyważenie jest jednak tańsze niż przełożenie opon. Wymianę opon z felgami można wykonać samodzielnie, np. w przydomowym garażu lub na parkingu. Jeśli zdecydujemy się jednak skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu, możemy być pewni, że zajmie to mniej czasu niż pełen montaż. Dodatkowo wiązać będzie się także z o wiele niższym kosztem.

Komplet taki jest znacznie łatwiej i bezpieczniej przechowywać w okresie między sezonami. Nasze opony z felgami możemy powiesić na wygodnych hakach lub ułożyć na stosie.

 

Konstrukcja felg aluminiowej jest odporna na uszkodzenia

Konstrukcja felg aluminiowej jest odporna na uszkodzenia

Niezależnie od tego, czy zainwestujemy w jeden, czy dwa komplety felg, starajmy się wybierać produkty markowe. Tanie, chińskie felgi nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, przez co mogą pękać, a tym samym stworzyć zagrożenie na drodze. Lepiej jednorazowo zainwestować w kupno dobrej jakości produktu niż później płacić większe kwoty na naprawę samochodu uszkodzonego np. w wypadku spowodowanym przez założenie nieodpowiednich kół. Wydatek ten bardzo szybko zacznie się zwracać.

Szukasz dobrego kompletu kół dla swojego auta, które zapewnią Ci komfortową i bezpieczną jazdę? Skorzystaj z oferty sklepu 24opony.pl

Źródło: 24opony.pl
płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@24opony.pl

pn-pt: 8-16, sb: nieczynne

801 002 140

52 561 11 40

Płatności
Copyright © 2010-2019 24opony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

801 002 140

52 561 11 40

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia